1000313692 NAKZO / 01 Kasım 2017

Ürününü Kabul Etmek İstemiyor

02.02.2016 Tarihinde Gitti Gidiyor Sitesinden Almış Olduğum Lg G4 Marka Telefon Konuşma Esnasında Kendiliğinden Kapandı Ve Açmaya Çalıştığımda Lg Logosu Geldi Açılmadı. Garanti Belgesindeki Numaradan Servise Ulaşmak İstedim Ulaşamayınca Gitti Gidiyora Mesaj Atarak Satıcının Numarasını Alarak Aradım.Bana Yolladıkları Adrese Telefonu Garnati Belgesi Ve İrsaliye Belgesinin Yolladım. Daha Sonra Servis Beni Aradı Ve Anakartının Yanmış Olduğunu Ve Ürünün Üzerindeki Imeınin Faturadaki Numara Olmadığınıbunun İçin 419 Tl Masraf Çıktığını Ürünün Kendilerine Ait Olmadığını İddia Ettiler. Telefonun Üzerine Yapışık Imei Bandorü Eşime Ait Telefonun Bandrolünü Yanlış Yapıştımadan Kaynaklı Olmasından Kaynaklı. Telefonu Onarıp Çalıştığında *#06# Den Ürünün Orijinal İmesinin Fatura İle Uyuşacağını Söyledim. Fakat Kabul Etmediler.Ürünün Kullanıcı Hatasından Arızalanmadığını Bu Fiyatı Neden Çıkardıklarını Söylediğimde Kullanıcı Hatasından Değil Imei Kaydı Olmadığından Fiyat Çıkardıklarını Söylediler. Bende Tekrar Gitti Giddiyora Yazdım Onlarda Bana Telefonu Geri İsteyin Sonra Tekrar İade Olarak Yollamamı Söyediler. Bende Telefonu Geri İstedim. Servisin Bana Yolladığı 1.Raporda "ARKA Kapakta Aşınma Çizik Ve Aşınma Var Cihaz Garantisi Tarafımıza Ait Olmadığı İçin Cihaz Onarımı Ücrete Tabidir" Diyordu. Ürünü Tekrar İade Olarak Yolladım Ve Bu Sefer Üzerindeki Bandrolü Söktüm. Sonra Servis Tekrar Beni Aradı Ve Gayet Kaba Küstah Bir Personel Sanki Azarlayıcı Bir Uslupla Üste Çıkmaya Çalışarak Ürünün Darbeden Dolayı Anakartının Yandığını Bunun İçin 416 Tl Fiyat Çıktığını İddia Etti.Yasal Yollara Mı Başvuracaksınız Diye Alaycı Bir İfade Kullandılar.
Servisin Yolladığı 2. Raporda "KÖŞELERDEN Darbe Cihazda Ezilmeler Var Darbe Kaynaklı Anakart Arızası Ayrıca Imeı Kayıtlı Değil Kullanıcı Hatası Garanti Dışı Anakart Değişimi Bedeli 419 Tl" Denmiş.
İlk Yolladığımda Kullanıcı Hatası Yok Ancak İkinci Yollamamda Israrcı Olduğum İçin Kullanıcı Hatası Denilmekte. Lg G4 Lerin Kronik Anakart Arızası Olduğunu Bildkileri Halde Yardımıc Olmadılar. Firmanın Muhasebe Birimi Ürünün Kendilerine Ait Olduğunu Kabul Ediyor Ancak Servissadece Ürün Üzerine Bantla Yapışan Bir Bandrole Bakıyor. Ürünün Orijinal Kutusu İrsaliye Belgesi Üzerindeki İmei Test Amaçlı Takılacak Bir Anakart Sonrası Imei Sorgulamada Orijinal İmeı Görebilecekleri Halde Onarmamak Veya Ürünü Değiştirmemek İçin Ürünü Direkt Olarak Kabul Etmiyor.. Daha Öncede Siteniz Üzerinden Bir Kaç Sorunum Çözüme Kavuşmuştu. Bu Konuda Da Yardımcı Olursanız Sevinirim. Teşekkürlergörüntüleme: 329

Konuyla ilgili yorumlar


Telefon zaten kronik hasta / anacondahumanist / 28 Kasım 2017
Aynı dert başımızda

Gönderen Bireysel Üye:
NAKZO

Olay Yeri