1000314082 kazalova / 11 Kasım 2017

Merkez Teknik Servis

24 Ağustos'ta kulladnığım Baymak kombi arıza verdi. Daha önce Mart ayında kombi bakımı yaptırdığım Baymak servisini aradım. Hafta içi sabah mesai saatinde olmasına rağmen defalarca aradın telefonu açan olmadı. Daha sonra merkezi aradım bana başka yerden bir servis yönlendirdiler. Servis geldi kombinin bar saatini ve emniyet ventilinin bozuk olduğunu söyledi. Parça değişimi yaptığını söyledi ve servis ücreti ile 370 TL para aldı.

Bugün yaptırdığım petek temizletme işlemi sırasında Kombinin filtresinin olmadığını söylediler (Filtresi olamayan kombi kısa sürede bozulur) ayrıca emniyet ventilini değişmemiş olduğunu söylediler. Merkez Teknik Servis parça değişimi için ücret aldıkları şeyi değiştirmemiş. En fazla 50 tl olan bar saati ve işçilik için 370 TL para alınmış oldu. Bu servisin Merkez Teknik Servis 444 54 15 adı altında diğer kombi markalarına da bakıyormuş. Kendilerini telefonla aradım durumu düzeltmeleri ile ilgili, konuyu anlamaya çalışmadılar ve Baymak merkezine yönlendirdiler. Hem tamir için fazla ücret alıyorlar, hem parça değişimi yapılmıyor ayrıca, kombinin başka bir parçası eksik oluyor ve onlar sorumluluğu kabul etmiyor. Ayrıca konuyu anlamaya çalışmayarak tam tersi ses tonu yüksek bir şekilde hitap ediyorlar. Başka bir teknisyen göndererek durumu çözmeleri gerekir. Ve ayrıca fazla alınan ücretin iade edilmesi gerekir.

Ayrıca her yıl Kombi bakımını hep aynı Baymak servisi (Başaran Teknik servis) yaptığı halde Kombinin filtresinin olmaması ciddi bir sorundur. Hem kombi bakımı için ücret alıyorlar hem de filtreyi geri takmayı unutuyorlar. Bu sebepten dolayı kombi arıza verdiğinde ücretini kim ödeyecek?görüntüleme: 181

Gönderen Bireysel Üye:
kazalova

Olay Yeri