1000315805 anestazi2 / 25 Aralık 2017

Şikayetim Var

Vatan Bilgisayar 23 Aralık 2017 de saat 22.00 ile 6.00 arasında geçerli olacak şekilde 2 adet ekran kartında indirim yapmıştı. Her kez üründen 1 adet alacak diye kural koymuşlardı ve MSI gaming x 1080 ve MSI armor 1080 için satış yapıyolardı. Biz mimarlık firmasıyız. Bu indirimi bir çalışanım haber verince bende onlara yılbaşında hediye maiyetinde bu ürünlerden almaya karar verdim. Gaming x 1080 den 30 adet var gözüküyordu ve bir anda satışı kapandı. Normalde her bir çalışanım kendi adına ürünleri alacaktı ve benim kredi kartımı kullanacaklardı. Gaming x satışa kapandıktan sonra site sol üst köşede hata yazısı vererek siparişi vermeyi engelliyordu. Sonunda birkişi siteye girebildi ve siparişi verdi armor ürün için30 tane var gösterip 1 tanesini başkası alıp ürün stoğu bitince bu üründe de aynısı olacak korkusuyla sitemde oturumu açık olan PC den diğer kişilerin ürünlerinide aldık. 2 kişiye de alacaktık 14 ürün kala stoğu bitti o ürününde. (yani 30 ürün var dedikleri bir ürün 1 tane de olabilirmiş 16 tanede 30 tanede.). Eğer herkes tek tek girip adres kaydı oluşturup sipariş verseymiş 3. ürünü aldıktan sonra zaten ürünün satışı kapanacakmış.

Bundan 1 saat önce de 8 adet ürünümün sadece 1 tanesini göndercekleri için. O ürününde gelmesini istemiyorum. Elemanlarımın hangisine o ürünü vericeğimi söylememe zaman vermedende yüzüme telefonu kapattılar. Bu arada da 1 adet sepete ekleniyor ürün. Siparişi veriliyor. Ve 2. kez siparişi kabul edip neden kartımdan parayı çekiyor. Sisteminiz. Madem böyle katı kurallarınız var. İlk site altyapısını revize edip site girişlerinde müşteriyi mağdur etmicek şekilde düzgün çalışır vaziyette yapın. üstüne de yazılımcınıza bir algoritma yazıyorsa bunu tam anlamıyla yazsın. 2. siparişi aynı kullanıcı veremesin. Bu sayede müsteride böyle bir şekilde satışın olmadığını anlar. Başka kullanıcı adıyla alımlarını gerçekleştirir.

şu an tekrar aradım kendilerini o 1 tane ürünüde iptal etmek için. bu sefer de yılbaşına 5 gün kala 10 gün sonra ödemeyi geri iade edeceklerini söylediler.görüntüleme: 183

Gönderen Bireysel Üye:
anestazi2

Olay Yeri