1000316200 Kastrat / 03 Ocak 2018

Samsung Ps64F8500 TV  Arızası Giderilmedi

2013 Eylül'de ~4.000$'a almış olduğum televizyon bir sene kadar önce açılmamaya başladı (bir süre bekledikten sonra ses geliyor fakat görüntü gelmiyor). Bu durum katlanılmaz hale gelince, Samsung yetkili servisine bilgi verdim. Servis arızanın elektronik kartlardan kaynaklandığını ve yaklaşık 750TL'lik bir maliyeti olacağını söyledi. Yetkili servisin müdahalesinden sonra televizyon bir daha hiç açılmadı (ses geliyor fakat görüntü yok).

Ekonomik nedenler sebebiyle ancak 3-4 ay sonra yetkili servise döndüm ve arızanın giderilmesini istedim. Servis gelerek önce kartları değiştirdi fakat arıza giderilemeyince panel kartının arızalı olduğunu, bu kartı değiştirmediklerini panelin komple değişmesi gerektiğini ve maliyetinin 4.500 TL olduğunu söyledi. Çıkarken bir de Samsung TV broşürü bırakmaya çalıştı. Kesinlikle kullanıcı hatası olmayan bu arıza için Samsung'tan en ufak bir destek alamadım.

Dün başka bir sitede yaptığım şikayet bildirimi sonucu şirket benimle temasa geçti, sonrasında benim servis kayıtlarıma ulaşamadıkları için benden kayıtları istedi. Biraz önce tekrar arayarak kayıtları incelediklerini ve 4.600TL'lik panel değişim ücretinde %5'lik (230tl) bir indirim sağlayabileceklerini söylediler. Israrla daha yetkili biri ile görüşmek istediğimi söylememe rağmen bu kararın "merkez" tarafından verildiğini ve herhangi bir iletişim numarası veya e-mail adresi veremeyecekleri tekrar edip durdular. 4 sene önce 4.000$'a (~14.000tl) alınan ve 3 senede hiçbir kullanıcı hatası olmadan bozulan bir televizyonun tamiri için 4.600 TL para talep etmek ve bu kadar yazışma/konuşma sonrasında küfür eder gibi "sizin memnuniyetiniz için 230 TL indirim yaparız" demek nasıl bir durumdur?görüntüleme: 102

Gönderen Bireysel Üye:
Kastrat

Olay Yeri