1000322345 mahirboydak / 11 Temmuz 2018

KLİMA

2017 ağustos ayında arçelik marka 7 farklı ürün aldım. Buzdolabı ve klimada sorunlar çıktı. Buzdolabı bir şekilde çözüldü ama motor sesi hala devam ediyor usandığım için uğraşmıyorum. Gelelim klimaya, toplamda 10 defa ancak kullandığım klimamdan çok memnundum ancak mayıs ayından bu yana çözülemeyen CH38 gaz kaçağı arızası var. Kırk zahmetle kendilerinin uygun olduğu saatte gelen Kuzey Adana servisi, 1. servisinde gaz eksik dedi ve gaz bastı gitti. Eskisi gibi soğutmadığı gibi bir kaç gün sonra tekrar aynı arızayı verdi. kırk zahmetle aynı servisten başka bir usta 2. KEZ geldi ve bu sefer boru değişmesi lazım dediler ve boru değişti. yine eskisi gibi soğutmadığı gibi birkaç gün sonra tekrar aynı arızayı verdi ve kırk zahmetle 3. defa aynı servisten bu sefer başka usta demeyeyim lise yaşlarında çocuklar geldi ve bana ' abi sorun ne dedi ', size benim evime neden gelinmesi gerektiğini söylemediler mi, 3. defa geliyorsunuz dedim. cevap veremediler. sonrasında klimanın hem iç hem dış ünitesinin sökülüp servise gideceğini bu sefer kesin halledecez deyip geri getireceklerini söylediler. bende bakın çocuk oyuncağı değil bu klima eğer bu seferde olmassa değişim talep edeceğim dedim. tamam dediler ve götürdüler. tabiki ilk aldığımdaki gibi soğutmamaya devam eden klimam servisten geldikten sonra 4. sefer aynı arızayı verdi. yine aradım servisi. bu sefer gelip başka bir yerinde arıza olduğunu ve parça gerektiğini söylediler. bende 3. seferde olmazsa değişim istediğimi söylemiştim dedim. Kuzey Adana servisi Arçelik Merkeze talebimi iletti. Diğer taraftan bende müşteri hizmetlerini arayıp durumu tek tek 2 veya 3 kez anlattım. her aramamda müşteri hizmetleri talebimi merkeze iletti ancak ne arayan var ne soran. Müşteri hizmetlerinden de Kuzey Adana servisinin benim değişim talebim için eski kayıtlar olan 3 kez gittik yapamadık 4. de müşteri değişim istedi demek yerine sadece bir kez arıza olmuş gibi anlatarak gittik arızayı tesbit ettik ancak müşteri parça değişimi yerine direk klimanın değişmesini istediğini talep ediyor şeklinde form yolladığını öğrendim. bu şekilde yapılan bir değişim talebinin onaylanmayacağını gayet iyi biliyoruz.10.07.2018 tarihinde servis lise çağlarında olan belkide stajer çocuğa beni aratarak, değişimin onaylanmadığının söyledi. Ben durumu kabul etmediğimi ve merkeze eksik bilgi verdiklerini söyledim. ' abi ben bilmiyorum ne derlerse onu söylüyorum valla kusura bakma' demesi üzerine yetkiliyi istedim. Yetkilinin orda olmadığını 7 gibi geleceğini söylerek numaramı aldılar ve aratacaklarını söylediler ancak ne arayan var ne soran. ayrıca işyerinin kapalı olduğu saatte aradığım için otomatik sekreter numaranızı aldık mesai saatlerinde döneceğiz dedi. daha önce bana dönmelerine rağmen. bu sefer konuyu bildikleri için dönmediler. ÇOK UZUN VE DETAYLI YAZMAK ZORUNDA KALDIM. MAYIS AYINDAN BERİ SORUNUM ÇÖZÜLMEDİ. 35-40 DERECE OLAN ADANADA HALA KLİMAMI KULLANAMIYORUM.


görüntüleme: 113

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: Arçelik 11 Temmuz 2018 tarihinde cevapladı

Değerli Müşterimiz,
Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
Başvurunuzla ilgili olarak Tüketici Hizmetleri Yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir.
Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle sosyalmedya@arcelik.com kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz.
Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye'nin her yerinden, 444 0 888 / 0850 210 08 88 Arçelik Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.
Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz.
Arçelik A.Ş. Tüketici Hizmetleri
444 0 888 / 0850 210 08 88
www.arcelik.com.tr


görüntüleme: 113

Gönderen Bireysel Üye:
mahirboydak

Olay Yeri