1000323178 SERAYSEDA / 10 Ağustos 2018

ÜRÜN DEĞİŞİMİ

18.11.2017 tarihinde internet üzerinden " Morhipo.com" Fırsat ve Elektronik Tic. San. A.Ş den, MH64022810 sipariş numarası ile Colombia Outdoor marka 44 numaralı siyah bir ayakkabı aldım.
Ben polis memuru olarak Tunceli Ovacık'ta görev yapmaktayım. Bulunduğum yer terör açısından oldukça riskli bir bölgedir. Bu sebeple her an ve her durumda uyanık olmak ve bölgenin coğrafi koşulları da göz önüne alındığında her türlü saldırıya karşı iyi bir kondisyona sahip olmak zorundayız. Bunun için de spor, yürüyüş vb bir takım etkinlikler yapmalıyız.
Colombia markasına ait ürünlerin rahat ve dayanıklı olduğunu bildiğim için tercihim özellikle bu marka üzerinde yoğunlaştı ve yukarıda da belirttiğim gibi ürünü satın aldım. 2018 yılı Nisan ayına geldiğimizde her iki ayakkabının tabanında parmak uçlarının olduğu yerden delindiğini gördüm. Bununla ilgili Morhipo müşteri temsilcisini aradım. Ürünün incelenmesi için gönderilmesi istendi. Sonuç olarak ürünü incelenmek üzere iade ettim. Bir süre sonra ilgili firma tarafından ürünün incelendiği ve değişim talebinin red edildiği mail yolu ile bildirildi. 09.08.2018 günü gönderdiğim ürün elime geçti.
" CON-TEKS. İÇ VE DIŞ TİCARETA.Ş" tarafından gönderilen " Ürün İnceleme Sonuç Formu"nda ürünün imalat hatasından kaynaklanmadığının tespit edildiği bildirilmektedir.
Ürünün imalat hatasından kaynaklanmadığı elbette doğrudur. Ancak 2 (iki) yıl garanti süresi verilen bir ürünün 8 (sekiz) ay içeresinde taban kısmının delinmesi verilen garanti süresine uygun mudur?
Garanti süresinin yarısı bile dolmadan bu hale gelen bir ürünün değiştirilmek istenmemesini anlayabilmiş değilim. Bu durum ben ve benim gibi burada zor şartlarda görev yapan diğer emniyet mensubu arkadaşlarımı hayrete düşürmüştür. Bu kadar garanti süresi veriliyorsa ürüne güveniyor olmalılar. Oldu olacak ne kadar yürüyeceğimize ve ne zaman giyeceğimizi de söylesinler. Ama sonuç ortada.
Şirketin prestijine yakıştıramıyorum. Bu durumu Türkiye'nin en büyük alışveriş sitesine yakıştırabilmiş değilim. Saygılarımla.görüntüleme: 192

Gönderen Bireysel Üye:
SERAYSEDA

Olay Yeri