1000324959 Sevgiuzunca / 11 Ekim 2018

Şikayetim Var

Merhaba

26.12.2017 tarihinde aldığım daha 1 yıl kullanılmayan telefonum su teması sebebiyle arızalandı. Apple servisine götürdüm ancak bu durumun garantiye girmediğini 4.300,00tl vermem halinde yenisini vereceklerini bildirdiler. Zaten telefonu aldığım rakam buydu. Servis tamirini dışarıda yaptırabilirsiniz diyor ancak kendileri yapmıyor..

Anlayamadığım.... Apple , Iphone 7 için dünya kadar suya dayanıklı olduğunu gösterir reklamlar yaptı. Ancak su teması sebebiyle olan hasarın garantiye girmediğini söylüyor. Takoz diye edlettiğimiz telefonlar bile bu kadar kolay arıza yapmıyorken, o kadar reklamı yapılan bir telefon iki avuç su gördü diye bozuluyor ve apple bunun arkasında duramıyor..

İlk sorum ;

madem arkasında duramayacaksınız neden suya dayanıklı dediniz....

İkinci sorum ;

Suya dayanıklı diyelim aptal kullanıcı rahat olsun ama buna garanti vermeyelim, su teması sonrası yeni telefon satmış oluruz mantığımı yürüttünüz.

Üçüncü sorum ;

Belkide diğer markalar gibi suya dayanıklı olduğunu düşünerek üretip piyasaya sürdünüz ama sonrasında bir halt beceremediğinizi anlayıp garantiye sadece sıçrama giriyor demiştik lafının altınamı saklanıyorsunuz..

Belli kullanım sonrası meydana gelen deformasyon sonrası evet suya dayanıklılığı azalabilir ancakkkkk bu telefon ne onarım gördü ne deformasyona uğradı daha 6 ay gibi kısa bir kullanım sonrası hattı taktığımız aparattan su aldı.. Ve şunuda belirtmek isterim aynı marka başka bir telefonumu su ısıtıcıya düşürdüm ama bana mısın demedi ve çalışıyor.. Buda bende üretimde sıkıntı olabileceği kuşkusu uyandırıyor. Biri su geçirmez iken diğeri neden geçiriyor..

Ödememi istediğiniz rakam az bi rakam değil.. Telefonumun onarımının yapılarak tarafıma verilmesi hususunda yardımlarınızı bilgilerinize sunarım..

Veyahut tüm yollara başvuracağımı bilmenizi isterim. Ve yardımcı olunmaması durumunda apple markasının ne kadar sorumsuz ve aslında ne kadar başarısız olduğunu gerekirse tüm dünyaya duyurmak için uğraşırım.
Saygılarımla

Sevgi uzuncaDİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 115

Gönderen Bireysel Üye:
Sevgiuzunca

Olay Yeri