1000325734 hakanözdemir / 08 Kasım 2018

Parası ödenen buzdolabım hala gelmedi

3.yıllık buzdolabım bozuldu ve bununüzerine yetkili servisi çağırdım. Servisin demesine göre motoru yanmış ve gövdesinde şişme olmuş tamiri de mümkün değil diyerek bizi Arçelik müşteri hizmetlerine yönlendirdiler. Müşteri hizmetleriyle görüşmemiz sonucu yapılabilecek tek şeyin 2050 tl parayı verdikleri hesaba yatırıp bozulan dolabımın da bir üst modelinin bana gönderileceği bundan başka birşey yapılamayacağı söylendi. 3.5 Sene önce aidığım bir dolabın bozulması halinde nasıl olurda tamiri mümkün olmaz ve tek çözüm tekrar bir dolap bedeli kadar para yatırmam olabilir. Mecburiyetten borç bularak belirtilen miktarı ödediğim halde 11 gün geçti ve hala daha dolabım elime ulaşmadı. Buzdolabı gibi temel bir ihtiyaç olan bu ürün ve Arçelik yüzünden mağdur edildim. Hem bekledim bütün yiyeceklerim bozuldu, hem de üzerine tonla para ödedim. Dolabın acilen evime ulaştırılmasını istiyorum. Konu hakkında para iadesi için tüketici mahkemesine başvuru yapacağım. 2018 gibi bir yılda tamiri mümkün olmayan ürün üretip biz tüketicileri mağdur eden bir firmasınız. Paramın iadesini istiyorum,bir üst model istemedim bana dolabımın aynısını ücretsiz olarak gönderebileceğiniz halde mağduriyetimden istifade edip benden tekrar para aldınız. Acil dönüş bekliyorum ve kimseyede bu markayı önermiyorum.


DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 58

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: Arçelik 09 Kasım 2018 tarihinde cevapladı

Değerli Müşterimiz,
Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
Başvurunuzla ilgili olarak Tüketici Hizmetleri Yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir.
Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle sosyalmedya@arcelik.com kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz.
Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye'nin her yerinden, 444 0 888 / 0850 210 08 88 Arçelik Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.
Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz.

Arçelik Müşteri İletişim Merkezi
444 0 888 / 0850 210 08 88
www.arcelik.com.tr


görüntüleme: 40

Gönderen Bireysel Üye:
hakanözdemir

Olay Yeri