1000326399 ermanerer / 01 Aralık 2018

Hepsiburada ve Horoz Lojistik Teslimat

26.11.2018 tarihinde Pazartesi günü Hepsiburada.com?dan ?Siemens WM12T480TR A+++ 9 kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi? adında bir ürün aldım. 28.11.2018 tarihinde ?siparişiniz onaylandı? maili geldi. Akabinde yine aynı gün içinde ?paketiniz kargoya verildi?, 29.11.2018 tarihinde Perşembe günü ?belirttiğiniz adrese teslim edilecektir? diye mail geldi. Hepsiburada.com siparişlerim kısmında da kargomun aynı tarihte teslim edileceği bilgisi bulunmaktadır.
Ürünün 29.11.2018?de teslimatı gerçekleşmedi. Horoz Lojistik?i aradım müşteri temsilcisine 4-5 aramada ancak bağlanabildikten sonra. Durumu anlattım ve yarın yani 30.11.2018 tarihinde evde bulunmam istendi ve ürünün teslim edileceğini söylendi. Ürün 30.11.2018?de teslim edilmedi. Akabinde Hepsiburada müşteri hizmetlerini aradım, ürünün sistemlerinde görünen normal teslim tarihinin 03.12.2018 olduğu söylendi. Ben de planlarımı pazartesi gününe ayarladım.
01.01.2018?de (XX) telefonla arandım. Ürünü getirdiklerinde kapıda olduklarını söylediler. Ben de şuan evde olmadığımı daha sonra getirmelerini rica ettim. Daha sonra teslim edemeyeceklerini söylediler. Ben de o halde beklerseniz taksiyle 30 dk içinde eve gelebileceğimi ilettim. Cevap olarak bekleyemeyeceklerini genel merkezle konuşmamı söylediler. Daha sonra (XX) telefonla arandım. Arayan kişi de ürünü şimdi teslim alamazsam iade edileceğini iletti. Ben de beklenirse gelebileceğimi tekrar ilettim ve tekrardan mümkün olmadığını hatta üslubu bozuk yüksek bir ses tonuyla biz ne zaman getirirsek, o vakitte evde bulunman gerek bizi ilgilendirmez satın aldığın yerle görüş şeklinde cümlelerin içeren seviyesizce bir konuşma gerçekleştirildi.
Bu kadar özveri göstermeme rağmen mağdur edilmem ve saygısızca konuşmalara maruz kalmam tarafımca kabul edilemez.
Şimdi kafalarına göre getirdikleri günde evde bulunmadığım için ürünü teslim etmeyerek, hem Hepsiburada çalışanları hem de Horoz Lojistik çalışanları ürünü iade edeceklerini söylüyorlar. Ben 1 haftadır neyi bekliyorum peki Çamaşırları gelip siz yıkayın o zaman
Ödemesini yaptığım ürünün iade edilmesini ONAYLAMIYORUM. En kısa zamanda aranarak yeni teslimat tarihini netleştirmenizi ve ürünü anlaşılan tarihte sorunsuz şekilde teslim etmenizi bekliyorum. Belirttiğim bu süreç gerçekleşmezse ?Hepsiburada? ve ?Horoz Lojistik? şirketlerine karşı; https://tuketicisikayeti.gtb.gov.tr adresinden tüketici şikâyet başvurusu yapacağımı ve akabinde tüketici mahkemesine başvuracağımı biliniz.


Konuyla ilgili ekler


Sipariş.png

DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 187

Gönderen Bireysel Üye:
ermanerer

Olay Yeri