1000328012 MEHMET ÖZBEK / 06 Şubat 2019

Bosch problemli Bulaşık Mak.değiştirmiyor

20 sene Siemens bulaşık makinesini sorunsuz kullandık. Eskiyince aynı grup diye bu sefer Bosch alalım dedik. Aldığımıza bin pişman olduk. Defalarca iyi yıkamama, bulaşıkların yağlı kalması şikayeti için servis aldım, en son teknisyen de gönderdiler, sorunum ortadan kalkmadı. Makineyi değiştirin diye defalarca söyledim. Bardaklar yağ ve artıklı çıkarıyoruz. Servis gelince 1-2 gün normal yıkıyor daha sonra sürekli aynı problem. Her gelen servis, sanki biz 20 sene memnuniyetle Siemens bulaşık makinesi kullanmamışım, bulaşık makinesini yeni kullanıyormuşum gibi aynı nakaratı tekrar ediyor. Sorunu tespit edemeyince, şu bulaşık deterjanını kullanın dediler, kullandım. Alttaki süzgeci temizleyin dediler. 3-4 günde 1 süzgeç temizliyoruz. Değişim yapmamak için kırk dereden su getirdiler. En sonunda Garanti süremi doldurttular. Bir markanın imajı, servis hizmetiyle nasıl yok edilirin örneğini verdiler. 7-8 kez servis almama rağmen, telefonla bakın sorunum devam ediyor, bulaşıklar yağlı diye aradığımızda servis kaydı açalım, 65 TL diyerek sanki dalga geçiyorlar. Ayrıca eşim son 15 gün içinde telefonla aradığında " tamamen verim zaten alamazsınız % 100 yağsız olacak diye bir şey yok " dendi kendisine. İnanılır gibi değil. 2 gün önce şikayetimi belirten e-mail attım. Bugün aradılar ve çok komiktir defalarca servis almama rağmen, servis kaydı açalım dediler. Geçmişte 7-8 servis geldi o kayıtlara bakın, daha ne servisi defalarca işimden izin alıp evde servis bekliyorum dedim. O zaman bir şey yapamayız dediler. Kim ister ücretli çalışan olarak İstanbul şartlarında bu gereksiz uğraşı çekmeyi, tekrar tekrar çalıştığı firmadan izin almayı, gelip gitmeyi, evde servis geldi gelmedi beklemeyi. 7-8 kez servis almışım makinenin sorunu değişmemiş, bugün telefonda hala servis kaydı açalım diyen bir müşteri memnuniyet anlayışı var. Israrla, üretim hatası olma ihtimalini yadsıyorlar. Bosch bulaşık makinesi aldığıma bin pişmanım. Üretim hatalı bu makinemi değiştirinceye kadar tüketici köşeleri, yazılı basına mağduriyetimi iletmeye devam edeceğim. Ücretliler paralarını sokakta bulmuyorlar.


DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 85

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: BSH 06 Şubat 2019 tarihinde cevapladı

BOSCH İletişim Merkezi
Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye'nin her yerinden, 444 63 33 Bosch Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.bosch-home.com'dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da boschdestekmerkezi@bshg.com mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla,


görüntüleme: 85

Gönderen Bireysel Üye:
MEHMET ÖZBEK

Olay Yeri