1000328041 guvencgorgulu / 07 Şubat 2019

Bosch Çamaşır Makinası

Yaklaşık 10 yıldır kullanmış olduğumuz Bosch çamaşır makinemizin2 ay önce tamburu dönmüyordu Bosch yetkili servisini aradık gelen arkadaşlar motor arızası olduğunu söylediler yaptığımız araştırmada motor kömürleri değiştirerek arızanın giderileceğini öğrendik bunu servis elemanlarına ilettiğimizde bunun geçici çözüm olacağı 2-3 sene bizi idare edeceği ve 500? karşılığında yenisi ile değiştirmemizi söylediler bizde kendilerine makinenin 10 yıllık olduğunu ve durumunu kontrol etmelerini sadece motor değiştirme ile problemin çözülüp çözülmeyeceğini ve makinenin bize ileride pahalı başka bir masraf açıp açmayacağını sorduk aldığımız olumlu cevap karşılığında motoru yenisi ile değiştirdik akabinde yaklaşık 10 - 15 gün sonra makinenin yıkama programlarının düzgün çalışmadığını köpük yaptığını durulama ve sıkma yapmadığını uzun süreli çalıştığını programı sonlandırmadığını fark ettik servisi aradık motor değişiminden sonra 4-5 defa çalışan makinamızın bu arızasının köpük sensöründen olabileceğini bir süre az çamaşır ile denememiz gerektiğini söylediler talimatları aynen yaptık bu arada mecburü olarak 25 gün süreli Ankara dışına çıktık gelince servisi aradık gelen arkadaşlar kart sorunu olduğunu söylediler ve bizden 500? bedel istediler bir de makinenin amörtösör değişimi yapılacağı bununda yaklaşık 450? olduğu bilgisini edindik ve bizim makinenin masrafları yaklaşık 1500 ? buldu bu fiyata yeni çamaşır makinesi alınacağından bizde arıza giderimini yaptırmadık ve servisten motoru geri iade almalarını tarafımıza yapılan yanlış bilgilendirme neticesinde uğradığımız mağduriyetimizin giderilmesini talep ettik ancak 1 ay içerisinde başvurmadığımız için motoru geri alamayacakları tarafımıza iletilmiş olup ne yazıkki müşteri memnuniyetini hiçe sayarak bizim mecburi olarak 1,5 - 2 ay içerisinde yaptığımız başvuru hiç dikkate alınmadı. Yaptığımız araştırmada motor arızalarının kart arızasına sebebiyet verme ihtimalinin yüksek olduğunu öğrendik ve bu ihtimali Bosch firması dikkate almayarak bizi kart değişimine yönlendirmişlerdir. Yıllardır bir Bosch kullanıcısı olarak müşteri memnuniyetini dikkate almayan tarafımıza eksik ve yanlış bilgi vererek 500 ? motor taktırmamıza sebep olarak bizleri mağdur eden Bosch firmasını eshefle kınar ve kesinlikle bir daha Bosch firmasının yanından dahi geçmeyeceğimi bildirir Bosch firmasına ve servislerine inanarak bu tür bir yanlışa başka insanların düşmelerinin önü geçmek için bu olayı her platformda dile getireceğimi beyan ederim.


DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 90

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: BSH 08 Şubat 2019 tarihinde cevapladı

BOSCH İletişim Merkezi
Değerli Müşterimiz, Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz. Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir. Tüm başvurularınız için Türkiye'nin her yerinden, 444 63 33 Bosch Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Ayrıca www.bosch-home.com'dan Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da boschdestekmerkezi@bshg.com mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir. Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Saygılarımızla,


görüntüleme: 90

Gönderen Bireysel Üye:
guvencgorgulu

Olay Yeri