1000332217 Siemens Mağduru / 09 Ağustos 2019

Siemens

Siemens'ten 4200 TL'ye çamaşır makinesi aldık. Alırken de teşhir ürünü istemiyoruz diye özellikle belirttik. Evimize gelen ürün ambalajsız, jelatinsiz bir üründü. Ayrıca getirenler ve kuranlar kaçmaya çalışan ve zorla 3 ayda bir tambur temizleme deterjanı satmaya çalışan çalışanlardı. İlk çalıştırmayı bile zorla yaptırdık ki ne görelim? Sözde sıfır makine köpüklü su aldı içine ve dayanılmaz bir kimyasal koku dışarı verdi... Eleman hemen durdurup suyu boşalttı ve gitmeye çalıştı. Soru bile soramadık ağızımız açık kaldı.
Hemen aldığımız Siemens Bayii 'sini aradık... Sonuç alamayınca çağrı merkezini aradık ve sistemlerinin olmadıklarını öğrendik... Geri döneceklerini söylediler bayii ile görüşmemizi istediler. Hemen atlayıp bayii' ye gittik ve sorunu anlatıp ürünü iade etmek istediğimizi söyledik. Axis Siemens Bayii sahibi bize parayı iade edemeyeceğini söyledi, biz ürünü istemediğimizi tekrar söyleyince, bize hakaret ve küfür etti, ayrıca üzerimize yürüdü tam vuracaktı ki çamaşır makinelerini tekmeledi ve biz korkudan ve can güvenliğimiz açısından bayiiden ayrıldık. Bir daha da oraya gitmeyi asla düşünmüyoruz hatta o avm ye bile gitmiycez.
Ardından elimiz ayağımız titreyerek eve geldik. (Diğer ürün satın almadığımız mağazalar bize yardım etti öyle eve geldik.)
Eve gediğimizde tekrar çağrı merkezini aradık ve 3-4 defa aramadan sonra sistem geldi en sonunda ve genel merkeze yönlendirildik; ambalajında sorun olan, ilk çalıştırmada köpük alan kullanılmış ve dayanılmaz kimyasal koku bırakan bu ürünü istemediğimizi ve maruz kaldığımız olayların çok büyük etkisinde kaldığımızı anlattık ve ürünü gelip evimizden almalarını ve paramızı iade etmeleri rica ettik. Bu yaşadığımız travmatik olaylar makineden ve markadan
soğuttu bizi. Peki burada ne işittik? "Almasaydınız o zaman", diyen ve genel merkezden bizimle konuşan telefonda diklenen bir bey... Tekrar ağızımız açık kaldı.
Biz yandık siz yanmayın.
Koskoca firma 4200 TL lik kullanılmış çamaşır makinesinden zengin olacak herhalde...DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 63

Gönderen Bireysel Üye:
Siemens Mağduru

Olay Yeri