1000332914 sedatkaya / 10 Eylül 2019

Gerçek bir hayal kırıklığı

Silverline marka 4 kapısı olan bir buzdolabım var. Buzdolabımın dondurucu bölümlerinden birinin buz çözmeye başladığını ve artık donduramadığını gördüm. Servisi çağırmadan önce bir gün süresiyle fişini çekip tekrar çalıştırdım. Önce düzelir gibi oldu fakat ardından buzdolabının soğutucu bölümü işlevini yitirdi ve maalesef içindeki tüm ürünler bozuldu.
2 Eylül 2019 tarihinde Gaziosmanpaşa?da bulunan Duygun Servis isimli yetkili servisi arayıp buzdolabının soğutma yapmadığını bildirdim. Bir gün sonra 3 Eylül?de beni arayıp geleceklerini söylediler. Evde olamayacağımı ama eşimin evde olduğunu söyledim. Görevliler dolaba bakmış ve dolabın gazının bittiğini, yapacak bir şey olmadığını çünkü yanlarında gaz olmadığını bildirmişler. Dediklerine göre gaz için ayrı bir servis gelmesi gerekiyormuş.
Servis gelme bedeli olarak 50 TL alarak evden ayrılmışlar. Bunun üzerine servisi tekrar aradım ve durumun aciliyetini bildirdim. En kısa sürede ekip göndereceklerini söylediler ancak 2 gün sonra 5 Eylül?de gelen olmayınca tekrar aradım ve öğleden sonra birisi beni arayıp gelmek üzere olduğunu söyledi. Bu sefer annem evdeydi. Yetkili gelmiş, dolaba bakmış ve herhangi bir sorunu olmadığını söyleyerek ayrılmış.
Servisi tekrar aradım. Bu komik durum ile ilgili bilgi almak istedim. Ne olduğunu bilmediklerini ve beni 10 dakika içerisinde arayacaklarını söylediler. Günlerce bekledim arayan soran olmadı. 9 Eylül tarihinde Silverline firmasının 444 47 58 nolu müşteri hizmetleri birimini aradım ve durumumu anlattım. Bana gün içerisinde dönüş yapacaklarını ve sorunumu bir an önce gidereceklerini söylediler fakat yine arayan soran olmadı.
10 Eylül tarihinde öğleden sonra tekrar aradım ve şikayetimin ilgili birime iletildiğini fakat oradan herhangi bir dönüş olmadığını söylediler.
Tam 8 gündür buzdolabımı kullanamıyorum ve maalesef herhangi bir yiyecek saklayamıyorum. Muhatap bulamıyorum ve maalesef yasal hakkım olan ve ücretini ödediğim servis hizmetini de alamıyorum. Parası ille iş yaptıramıyorken garanti kapsamında olsaydı kesinlikle kimsenin bu sorunu çözmeye çalışmayacağına da emin oldum.
Silverline marka bir ürün almayı düşünüyorsanız iki kere düşünmenizi tavsiye ederim.
Saygılarımla
Sedat KAYADİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 22

Gönderen Bireysel Üye:
sedatkaya

Olay Yeri