1000272768 alpin73 / 10 Ağustos 2014

ULAŞAMAMA

Merhaba, Ben daha öncede benzer bir şikayette bulunmuştum. Ancak hiç değişen olmadı. Kısaca şikayet ve önerim şu; Şehirler arası otobüs terminaline gece geldikten sonra TTM'ye belediye otobüsü ile geldik diyelim, ya sonra??? Kaldık TTM'de çünkü taksiden başka araç yok !!! Yani taksicilerin insafına kalıyoruz. Eğer belediyecilik 300.000 kişiyi taksicilere öpmeleri için teslim etmekse, amenna yaptığınız belediyeciliğe saygı duyuyorum !!! Yok eğer belediyecilik başka bir şey ise gereği yapılmalı. Hiç bir şey bilinmiyorsa belediyecilik hakkında, en basiti otobüs firmalarının şehir servisleri serbest bırakılmalı (birleştirme planlanırsa trafikte sorun olmaz, şehir planlamacıları ne iş yapar?)

Başka bir husus ise daha da vahim. Bir düşünürseniz mecbur hak vereceksiniz (ama yine icraat olmayacak biliyorum). Bir şehir düşünün ki ulaşım şehir içinde el-mecbur 2 vasıta ile yapılmak zorunda olsun. Bu şehirde öyle bir planlama yapılsın ki, 15-20 esnaf için tüm halk mağdur edilsin, ve bu iş bir uçtan bir uca azami 10 km. mesafe içerisinde olsun. Bilin bu şehir neresi? İstanbul mu dediniz, yok canıım Ankara'dır bel ki (Ankara'da Sincan 40-50 km. mesafe ve tek bilet geçerli)??? Sizce Balıkesir'de ulaşım kaç vesait??? Bilmem anlatabildim mi?

Herkes şikayet yazar ancak teklifle beraber yazan çıkmaz. Bizim teklifimiz şudur: TTM Otogar'a taşınmalı (şehir içi trafikte rahatlamış olur), tüm planlama Otogardan tek vesait olarak yapılmalı (azami 10-15 km. için 2 bilet uygulaması insaf sınırlarına sığar mı?) . Mevcut ray sisteminin banliyö olarak kullanıma geçmesi yetmez, mevcut hattı dik kesecek yeni bir hat ile şehrin tamamını etrafından dolaşacak bir hat planlanmalı ki geleceğe yatırım olsun. Bunların hemen yapılamayacağı kesin ancak zamanla oturacaktır. Ayrıca yakın ilçelere belediye otobüsü planlanmalı (yine Sincan ve İstanbul örneği), hem belediye kasasına para girer. Eğer Eskişehir ulaşım haritasını incelemek için zamanınız olursa bir ara bakınız, planlama nasıl olur, belediyecilik nasıl yapılırın dersini vermiş adamlar. Abartısız yazıyorum, otogarda indiniz ve 5 dk.da, yanlış okumadınız 5 dk.da (iddia ettiler, inanmadım saat tuttum) banliyö treni geldi !!!

Eğer belediyecilik insanları 3-5 esnafın kucağına bırakmaksa böyle devam edin, yok eğer halka hizmet ile hayatlarını kolaylaştırmaksa gereğini yapın. Her ne kadar bu işlerin menfaat olmadan yürümeyeceğini bilsem de, bizimki bir ümit. Bu yazdıklarımı daha önce yaptığım gibi şikayet sitelerinden de okuyabilirsiniz. Çünkü halkın duymadığını kaale almadığınızı daha önce ispatladınız.

Saygılarımla.DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 893

Gönderen Bireysel Üye:
alpin73

Olay Yeri