1000276304 elsa123 / 22 Aralık 2014

Kontrat-Anlaşma Tutmazlığıyla Zorunlu Fatura Artışı

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki benim bu mesajı yazarken artık böyle bir kurumdan herhangi bir beklentim yok. Buradaki tek amacım olur da benim gibi gaflete düşüp buraya kolunu kaptırma potansiyeli olan başka insanın mağdur olmaması zira resmi olarak 'gasp edilirken' eliniz kolunuz bağlı bir şekilde oturmak başınıza gelebilecek en sinir bozucu şeylerden bir tanesi.
Benim hikayem başka bir internet şirketinden ttnete geçmek gibi mantıksız bir düşüncenin aklıma düşmesiyle 30 Eylül tarihinde başladı. Bu bağlamda müşteri hizmetlerini arayıp kampanyalar hakkında bilgi almak istedim. Çağrı merkezindeki arkadaş sağ olsun (!) oldukça ilgili bir sekilde bana fırsat çıkarttı ki bu anladığım kadarıyla bu oldukça önemli bir an çünkü bundan sonra asla hiç bir şekilde öyle bir bilgi göremiyorsunuz. Kırk dakikanın üzerinde süren bir teyit sürecinin sonrasında bana 40 küsür liralık bir ücretlendirme karşılığında sınırsız internet sunuldu. Ben de buna istinaden üyelik işlemlerinin başlatılması hakkında onay verdim. Sonrasındaki prosedür tamamen normal işledi, fakat evime benim imzalamam gereken kontratı ben evde yokken anneme getirip onun imzasını da kabul etmelerinin getirdiği sorumsuz davranışla sorunlar başladı. Ilk ay faturam geldiginde elli dokuz TL civarındaydı, Bağlama Süreci oldukça yavaş ve sancılı geçtiğinden tam olarak konuştuğumuz rakamı hatırlayamayıp bana çıkarttıkları ücreti ödedim fakat ögrendim ki o gun bazlı bir fiyatlandırmaymış ve önümüzdeki tam ay bana fatura ücreti 85 TL olarak gönderildi.
12 ay tahaaüt ile fiyat değişimi olmaksızın kırk küsür TL gelmesi gereken faturam 85 TL gelince doğal olarak ttneti aradım. Uzunca süren bir sikayet kaydına istinaden yapılan araştırmalar sonucunda "zaten kırk lirada bir paketlerinin bulunmadığını ve bizim seksen beş liralık kontrata imza attığımızı" söylediler.
Ben de doğal olarak böyle bir seyin mümkün olmadıgını, tüm onayımı telefon üzerinden verdiğimi ve kayıtların dinlenmesini istediğimi belirttim. Dinlendi de. Bana geri dönüş yaptıklarında söyledikleri şey ise gercekten profesyonelliğin ayaklar altına alınıp tamamen para amacı güden bir kurum olduklarının altını çizdi. Onayladığım şeyin bu olmadığını, 85 TL lafının konuşmanın herhangi bir yerinde geçmediğini tespit etmelerine rağmen bize gönderdikleri kontrata 85 TL yazma ve onu kaşla göz arasında imzalatma haddini kendinde bulan TTNet, cevap olarak "telefonda konuştuklarınızın hiç bir önemi yok, elimizde imza var." Deme cüretini de kendinde buldu.
Tek suçu Turk Telekom gibi gözünü para hırsı bürümüş, adaletten yoksun bir şirketin sözüne güvenmiş olan ben ise kağıdı imzalayanın ben bile olmadığımı belirttiğimde cevap olarak "O zaman savcılığa başvurun bizle ilgisi yok." Gibi bir geri dönüş aldım.
Eğer ki bu durumu ifşa etmez isem kurumun ifşa ettiği yegane değerler arasından en önemlisini ben de ifşa etmiş olurum; İnsan Hakları.
Siz siz olun sizi birer banknot gibi gören bu kurumla asla iş yapmayın, çünkü sonra benim gibi resmi olarak dolandırılıp eliniz kolunuz bağlı şekilde suçlusunun kim olduğunu bildiğiniz halde oturmak birde üzerine rezalet kurtulmak için İptal başvurusu yapmaya kalktığınızda önünüze sunulan fiyatlandırmayla
her adımda bir kez daha soyulup hiç bir şey yapamadığınız psikolojisine katlanmak zorunda kalırsınız.
Gerçekten hizmet sunmayı misyonu gören, kaliteli kurumlarla çalışmak dileğiyle...DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 1245

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: TTnet 24 Aralık 2014 tarihinde cevapladı

Müşterimizin ilgili yazısı üzerine kendisi ile görüşülmüş olup gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

TTNET A.Ş ile ilgili her türlü görüş, öneri ve isteklerinizi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren 444 0 375 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ya da iletisim@ttmail.com adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

Saygılarımızla
TTNET A.Ş.


görüntüleme: 1242

Gönderen Bireysel Üye:
elsa123

Olay Yeri