1000280968 hasansari33 / 18 Haziran 2015

İnternet Taşıma

3-4 ay önce evime Superonline Fiber internet bağlattım. Ancak bir kaç ay içerisinde taşınma ihtimalim olduğundan dolayı endişem vardı. Evime interneti bağlamak için gelenlere endişemden bahsettiğimde hiç endişe etmeyin,`bizim her yerde fiber ağımız var, taşıdığınız da gene aynı şekilde kullanırsınız cevabını aldım. Bu arada imzaladığım sözleşmede de eğer interneti taşırsam ve taşıdığım yerde fiber ağ yoksa normal adsl üzerinden devam edebileceğim yazıyormuş, hiç haberim yoktu. Bana bu konuda bir tek bilgi dahi verilmedi. Ancak TBKnın 21. Maddesinde şöyle deniyor: Karşı tarafın menfaatine aykırı genel işlem koşullarının sözleşmenin kapsamına girmesi, sözleşmenin yapılması sırasında düzenleyenin karşı tarafa, bu koşulların varlığı hakkında açıkça bilgi verip bunların içeriğini öğrenme imkânı sağlamasına ve karşı tarafın da bu koşulları kabul etmesine bağlıdır. Aksi takdirde, genel işlem koşulları yazılmamış sayılır.

Bu kanun hükmüne göre Superonline bana hiç bir dayatmada bulunamayacakken; hem beni 3 lira gibi komik bir farkla 25mb internetten vazgeçirip 8mb gibi bir komik hıza mahkum ediyor, hem de taahhütümü kaldığı yerden devam ettirmeyip yeniden 24 ay taahhüt yapmaya mecbur ediyor. Yapamazsınız dediğimde ise paketiniz böyle yapacak bir şey yok deniyor. Oysa sözleşmede taşıma sonucunda fiberden adsl e geçldiğinde mecburen 24 ay taahhüt yapılacağı yazmıyor. Sözleşmeye aykırı davrandıkları yetmediği gibi ücrette de değişiklik yapmıyorlar ve sözleşme ilk imzalanırken bazı şart ve hükümlerin içeriğini de gizliyorlar.

Müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirttiğimde hiç kimse yardımcı olmuyor. Kısacası Superonline ın fiber ağının olmamasının cezasını ben çekiyorum. Bennim parama göz dikilmiş durumda. Bari taahhütü yenilemeyin kaldığı yerden devam etsin desem yapmıyorlar. İlla bir iki yıl daha taahhüt verecekmişim. Oysa sözleşmemizde böyle bir hüküm de yok. Ne yapacağımı şaştım. İptal etsem 600 lira para istiyorlar. Etmesem yeniden 24 ay taahhüt vereceksin diyorlar.DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 3764

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: Tellcom 19 Haziran 2015 tarihinde cevapladı

Konu ile ilgili müşterimiz ile 18.06.2015 15:20 tarihinde görüşülmüştür. Müşterimize konu hakkında bilgi verilmiştir.

Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya hizmet@superonline.net adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TURKCELL SUPERONLINE


görüntüleme: 3762

Gönderen Bireysel Üye:
hasansari33

Olay Yeri