1000311578 Eser1976 / 07 Eylül 2017

Ödenmeyen tekne hasarı

Ödenmeyen tekne hasarı
/ 25 Ağu 2017


Poiçe no:22050765/4 Hasar dosya no:2547055/1
Sürat teknesi
Sürat teknemi 2013 yılından beri sigorta ettiriyorum,25 temmuz tarihinde talihsiz bir kaza neticesinde teknemin motor bölümündeki kuyruk ve pervanesi hasar gördü.
Sigorta şirketinden gönderilen experin oluşturduğu dosya geçde olsa ergo sigortaya gönderildi ve sonrasında 23 ağustos tarihinde tarafıma gönderilen mail sonucu teknede meydana gelen hasarın teminata girmediği için dosyanın hasarsız olarak kapatıldığı bilgisini aldım.
Sebep olarak teknemin 17 mil üzeri sürate sahip olduğu , pervane ve kuyruk bölümünün teminat dışı olduğu söylendi
Tekneyi sigorta yaparken tarafıma böyle bir açıklama ve uyarı yapılmadığı halde hasar oluşunca bu maddeyi öne sürerek mağduriyetim giderilmedi.
Yaptıkları araştırma sonucunda acentenin eksik bilgilendirme yaptığını ve uyarıldığını söylediler. Sonuç olarak maddi zararı kendimiz karşılamak zorunda bırakıldık.
Yetkili kıldıkları sigorta acentesinin yapmış olduğu hatanın mali külfetini sigortalıya ödetme yolunu seçtikleri için ve sigorta şirketlerine olan güvenimizi ortadan kaldırdıkları için ergo sigortayı şiddetle kınıyorum.
Tüketici hakem heyeti başta olmak üzere hakkımı arayabileceğim her kuruma müracat edeceğimi açıkça beyan ederim.
Ahmet eskicioğluDİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 426

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: Ergosigorta 11 Eylül 2017 tarihinde cevapladı

Sayın Ahmet Eskicioğlu'nun tarafımıza ulaşan bildirimi ardından görüşme yapılmış olup değerlendirme sonucu müşterimiz ile paylaşılmıştır.

Ergo Sigorta A.Ş.?nin ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, https://www.ergosigorta.com/ergo-iletisim linkinden, ergoturkiye@ergoturkiye.com e-mail adresinden ya da 0850 211 11 11 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri?ne iletebileceğinizi belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,
Ergo Sigorta A.Ş.


görüntüleme: 426

Gönderen Bireysel Üye:
Eser1976

Olay Yeri