1000315382 CANSUJDZ / 14 Aralık 2017

Kayıp eşya

1/12/2017 tarihinde KOÇTAŞ?ın İzmir ili Kazım Dirik Mahallesindeki şubesinden gardrop satın aldık. Montaj için 04/12/2017 tarihine gün verdiler ve o tarihte saat 20.00 da eve geldiler. İki usta montaj yaptığı esnada XX isimli usta lavaboyu kullanmak istedi, girdi ve yaklaşık onbeş dk içeride kaldı. İşlerini bitirerek evden ayrıldılar. Ertesi sabah, ustalar gelmeden on dk once iki kapaklı banyo dolabının içine çıkardığım alyansımın orada olmadığını gördüm. Her gün aynı yere çıkardığım, orada olduğuna emin olduğum yüzüğüm başka hiç kimsenin girmediği banyodaki kapaklı dolabımın içerisinde değildi.
Bu şüpheli olayın ardından KOÇTAŞ müdirelerinden XX durumu anlattık. KOÇTAŞ kuralları gereği ustaların girdikleri evde lavaboyu kullanmalarının yasak olduğunu söyledi. Bir bilgi alışverişi yaparak bize geri döneceğini söyledi. Üç gün sonra herhangi bir geri dönüş olmayınca mağazaya gittik. Bize söylenen: ? Biz taşeron firmayı aradık, kendisini kenara çekip konuşmuşlar bir daha montaja gittiği evlerde lavaboyu kullanmaması ve bu tür şaibelere yol açmaması için. Onun dışında taşeron firmada çalışan personel yapacak başka bir şeyimiz yok? şeklinde idi. .DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 468

Konuyla ilgili yazışmalar


Bireysel Üye: CANSUJDZ 18 Aralık 2017 tarihinde cevapladı

- KOÇTAŞ gibi kurumsal bir firma adı altında çalışan personel kuralları deldiği ve bu denli büyük şaibelere yok açtığı için en ufak yaptırım uygulayamıyorsa bu firmanın kurumsallığı nerededir?
-KOÇTAŞ, bünyesinde çalıştırdığı taşeron firma personelinin montaja gittiği evlerde yapmış olduğu davranışlarda hiçbir sorumluluk kabul etmiyor mu? Ki ifade edilen durum budur.
-KOÇTAŞ?ın kurumsallık anlayışı ?çektik kenara söyledik? midir?
-Herhangi bir yazılı uyarı dahi almayan, KOÇTAŞ müşterilerinin evine girip çıkmaya devam Anıl YAVUZ, bir sonraki ve hatta bir sonraki olası şikayet durumunda şirket sicili tertemiz olduğundan, tüm kurallara harfiyen uyan dörtdörtlük bir personel olarak Koçtaş adı altında tekrar kenara çekilip uyarıldıktan sonra çalışmaya devam edecek midir?
-Yasakları çiğneyerek KOÇTAŞ firmasının adının sorumsuzluk ve güvensizlik sıfatlarıyla anılmasına neden olan Anıl YAVUZ?A eğer yazılı uyarı, maaştan kesme, uzaklaştırma vb. en ufak bir yaptırım uygulanmayacaktı ise KOÇTAŞ kurumsal firması niçin KURAL koymuştur? Bu kurallar ne işe yarar, uyulması keyfe keder midir?
-Kurallara aykırı davranan personelin yaratmış olduğu şaibeli kayıp eşya hadisesinde son derece mağdur olan müşteriye geri bildirim dahi yapmayan kurumsal (!) firma KOÇTAŞ? ın yapabileceği tek şey personelin kulağını çektik, zaten taşeron biz bir şey yapamayız demek midir?
Ben KOÇTAŞ firmasına güvenerek alışveriş yaptım ve kurallara aykırı davranan personel sebebiyle şüpheli bahse konu durumla günlerdir baş etmeye çalışarak madden ve manen yıpranmış durumdayım. Bu durum KOÇTAŞ? ın adını lekeleyen ve hiçbir müşterinin güvenerek alışveriş yapamayacağı bir firma olduğunu gösteren çok ciddi bir hadisedir. Koçtaş?ın, personelin gittiği evlerde tuvalete girmesine yasak koyarken özel alanlarda tek başına bulunmaktan doğan sorumluluk getirebilecek davranışların önüne geçmek için koymamış mıdır zaten?
Kuralları ile müşterisini güvence altına almış gibi görünen fakat kuralları çiğneyen personelinin adeta sırtını sıvazlayan, müşterinin mağduriyetine en ufak bir alaka göstermeyen bir firma olan KOÇTAŞ ?tan alışveriş yapmamaları için müşterileri uyarmak adına tüm sosyal medya, yerel basın ve internet ortamında paylaşımda bulunacağım.


görüntüleme: 446

Gönderen Bireysel Üye:
CANSUJDZ

Olay Yeri