1000315590 sercangunertekin / 19 Aralık 2017

Bana çarpan kişi taksi şoförü

0.04.2017 tarihin de saat öğlen 12:00 sıraların da Bornova Çevreyolu üzerin de 35AL 3602 PLAKALI Fiat Palio(2004) model aracımla sol şeritte uzunca bir süre yol istediğim 35T5538 plakalı ticari taksi 2-3 km boyunca yol vermeden seyir halinde (emin olmamakla birlikte telefonla da konuşmasına karşın) keyfi bir şekilde şerit işgali yapmaktaydı.Önümdeki ticari taksi ani fren yaptığında kaza yapabiliriz diye orta şeritten ilerlemek istedim. Bornova Çevreyolu Otogar bağlantı Viyadüğü'nün tam alt kısmın da yine aynı taksinin fren yapmasından sonra iki araç arasın da kalacagımı düşünüp sağ şeride geçmek zorunda bırakıldım aynı istikamette bir süre sonra yavaşladım .Yavaşladıktan 5-10 saniye sonra orta şeride geçen 35T5538 nolu bana yol vermeyip aynı zamanda da beni kazaya zorlayan taksi şöförünün sol ön far ve tampon tarafından bana çarpması sonucu kaza gerçekleşmiştir.Poliçelinizin bana maddi hasar vermemiş aynı zaman da sol bacağım da vertikal yırtığa sebep olmuştur.Konuyla alakalı sağlık raporu alınmış uzman tarafından imzalanmıştır.Raporun orijinali eğitim gördüğüm üniversiteden mazaret raporu aldığım için öğrenci işleri birimindedir.Konuyla alakalı itirazım bu şekildedir.

Sayın yetkiliniz XX yaptığım açıklama da policelinizin benim tutanağım da kendi yazısı ve çiziminin bulunduğunu yine beni bildirdim.Tutanağın geçerliliğin şirketiniz(Doğa sigorta) tarafından da gösterilen :

Hangi hallerde ?Maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağının? geçerliliği bulunmamaktadır?


Aşağıda belirtilen hallerden biri veya birkaçı söz konusu ise, taraflarca doldurulan ?Maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağı? tutulması mümkün olmayacak ve dolayısıyla Şirketimizce de kabul edilmeyecektir. Bu sebeple aşağıda sayılan hallerde, muhakkak eski uygulamada olduğu gibi Trafik Zabıtası çağırılmalı ve zabıt tutulması sağlanmalıdır. Bunun haricindeki yalnız maddi hasarlı kazalarda, taraflar anlaşıyorlarsa tutanak düzenlemeleri mümkündür.

Sürücü belgesiz motorlu araç kullanıyorsa veya yetersiz sürücü belgesi ile motorlu araç kullanıyorsa,
Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
Kazaya karışan araçlardan biri veya daha fazlası kamu kurumlarına ait ise,
Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
Trafik kazasında sadece 3 üncü kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
Kazaya karışan araçlardan birinin veya birkaçının trafik sigortası yok ise,
Trafik kazası vefat ve/veya yaralanma ile sonuçlanmışsa.
kalınca harflerle belirtilmiş yükümlülüğünü karşılamadığı için geçerliliği yoktur.Ben bu durumu bildiğim için şahsi aracımın ve sağlık giderlerimi kendim karşıladım.Konuyla alakalı gerekli sağlık raporunu da talep etmeniz durumunda üniversiteden kopyasını alıp size e-mail ile iletilmesini sağlayabilirim.Talebim beni her türlü mağduriyete uğratan sigorta sahibi taksi şöförünün haklı çıkarılma çabasını bırakmanızdır.DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 267

Gönderen Bireysel Üye:
sercangunertekin

Olay Yeri