1000317006 ali8787 / 24 Ocak 2018

Vestel

Merhaba,
Yaklaşık 19 ay önce vestel ütü aldım,1.5 yıldır düzenli kullanıyorum ve tek başıma kullandım. Suyu bittiğinde ütü suyu veya çeşme suyu koydum. yaklaşık 1 ay önce ütü yaparken ütünün içinden kıvılcım çıktığını gördüm, bende üzerine garanti belgesi ile birlikte 1 hafta önce yetkili servise teslim ettim. 1 hafta içinde ürün hatası giderilir ve teslim olur diye servisten bilgi aldım. (16.01.2018) bugün 236 999 16 85 numaralı vestel yetkili servisinden bir bayan arkadaş aradı.
Arayan arkadaşın aktadırdıkları? ütüye , kimyasal sıvı, kilorak, por çöz,domestos ve kosla gibi bir sıvı madde? eklediğimi ve bundan dolayı kullanıcı hatasından kaynaklı olduğunu ve 76 tl değişim bedeli vererek aynı garanti belgesi devam edecek şekilde(mayıs 2018 de bitecek) yeni ürün gönderimi yapabilceklerini belirtti.
Yetkili kişye sordum:? ütüden elektirk çıkması, elektrik kaçağının sebebi bu mudur? Evet diye yanıt aldım.
Şimdi soruyorum; ben bugüne kadar ütüme; ütü suyu, çeşme suyu koyarak kullandım, sadece elektrik kaçağı için gönderdiğim ütüme kimyasal sıvı madde katarak elektrik kaçağına nasıl sebebiyet verdim.
Ve nasıl elektrik kaçağı garanti kapsamı dışında olur.
Hem verilen bilgiler eksikl ve yanlış hem de benim arıza sebebi gönderdiğim ürün ile ütü suyu arasında nasıl bir bağlantı var.
Elektirk kaçağını parça değişimi ile bana bilgi vererek gideremezler mi? Neden hemen değişim yapalım dediler.
Son olarak; arızalı ütüyü bana göndereceklerini, ütü geldikden sonra ve 76 tl para yatırıp dekont ile ütüyü tekrar göndereceğimi ve ütü onlara ulaştığında yeni ütüyü ulaştıracaklarını belirtti.
Böyle bir servis hizmet kalitesi düşündürücü?
Ütüyü hangi hata ile gönderdik, garanti kapsamına almamak adına, yenisini gönderve ve para istemek koca şirket için düşündürücüdür.
Bugüne kadar kullandığım tüm ürünler için bundan sonra bu hizmet kalitesi ile düşüneceğim ki, 3 ay sonra düğünüm var ve ben beyaş eşyalarımı vestel markasını sevdiğimden dolayı almayı düşünüyordum,şu an itibari ile vazgeçtim.
Koca şirket bir ütü değişimi ile müşteri memnuniyeti sağlıyor hem de para isteyerek.
saygılarımlaDİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 547

Gönderen Bireysel Üye:
ali8787

Olay Yeri