1000317628 efendyl / 12 Şubat 2018

Müşteri memnuniyeti

2013 yılında almış olduğum Siemens marka buzdolabımla ilgili yaşadığım sorunlar bir hayli fazla. Bir süre konuyla ilgili baya Müşteri Hizmetleri ile görüştüm fakat sonuç alamadığım için vazgeçtim.
Buzdolabını alıp kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra, yiyeceklerin 2-3 gün içinde küflendiğini fark ettik. Teknisyen arkadaşlar gelip baktığında sorun olmadığını söyleyip, dolap için ayarını yükseltip gittiler. Sorun devam edince tekrar teknisyen arkadaşlar geldi ve dolabın termostatının bozuk olduğunu ve değişim gerektiğini söylediler. Buzdolabım çok yeni olduğu için parça değişimini kabul etmedim, yeni ürün talep ettim. Bunla ilgili olumsuz cevabın ardından yeni teknisyenler yönlendirildi ve onlar da dolapta sorun olmadığını daha önce gelen arkadaşın yanlış bilgi verdiğini söylediler ve gittiler. Son gelen arkadaşlar aynı zamanda almış olduğum ürün için bu ürünlerin ömrü 3 günlük peynir ve yiyecek barındırmak için uygun olduğunu marketten kısa süreli ürün almam gerektiğini söylediler. Komik olan şu ki, bu buzdolabında 3 günde yiyecekler bozulacak ise bu kadar para vererek bu ürünü almamıza gerek yokmuş. Ev ortamında da 3 gün peynirleri küflenmeden muhafaza edebilirdik.
Bu küflenme sorunu bugüne kadar hiç bitmedi. Aynı yiyecekler başka buzdolabında kalırken bizim dolapta 3-4 gün içinde küflenme başlıyordu ama ben bu sorunu gidermeyeceklerini düşündüğüm için tekrar tekrar teknisyen çağırmadım.
Fakat 3 hafta önce dolaptan aldığım bir şişenin ısısının düşük olmasıyla tekrar dolabında sorun olabileceğini dikkatimi çekti. Müşteri hizmetleri ile görüşerek teknisyen yönlendirmelerini istedim. Gelen arkadaş bakar bakmaz üründe sorun olduğunu fark etti ve daha önce yaşadığım tüm sorunları da kontrol ettikten sonra ürün değişim talebinde bulundu. Aslına bakarsan bu ürün ilk günden beri sorunlu bir üründü fakat kimse bunu kabul etmek istemedi. Mağduriyetimiz göz ardı edildi.
Bütün bu yaşadıkların verilen bilgiler ve müşteri memnuniyetsizliği üzgünüm ama BSH markasına yakışmayacak düzeyde. Yıllar öncesinden annemin aldığı BSH ürünler ve hizmeti maalesef artık yok. Bir daha geriye dönecek olsam bu hizmetleri göz önünde bulundurarak tekrar BSH marka bir ürün alır mıydı bilmiyorum.Aynı ürünü kullanan başka arkadaşlarımda benzer sorunlar olmadığına göre bu ürün ilk günden beri sorunlu bir ürün bunun kabul edilmiyor olması tüketici olarak beni çok ciddi sıkıntıya soktu.
3 haftadır buzdolabımı kullanamıyor olmamın yanı sıra, bir dolap dolusu yiyeceği çöpe atmamın hem maddi hem manevi kayıplarından bahsetmek istemiyorum.
Sıkıntılarımla ilgili sürekli müşteri temsilciliği ile yaşadığım sorun duyulmuş olacak ki Genel Merkezden arandım daha yetkili bir teknisyen gönderildi. Cihazıma bakıp arıza tespiti yapıldı. Gelen teknisyenin verdiği raporu ve sonucunu öğrenmek 2 kez aramak sorunda kalan ben oldum. Bir türlü sonuç öğrenemedim, halbuki sonucu bildirmek firmanın sorumluluğunda olduğu halde aranma zahmetinde bulunulmadı.
Gerçekten çok pişmanın bu markadan bir ürün aldığım için müşteri memnuniyetsizliği hat safhada birde bana iyilik yapar gibi garantili cihazın parçalarını değiştireceklerini söylüyorlar. Zaten garanti altında olan ve tamir edilmesi gereken BOZUK bir ürünü satmışlar. 3 haftadır yaşadığım sinir, stres cabası. Cihaz alırken bence bir kez daha düşünün milyarlar verip güvenilir diye bilinen markadan ürün alıyoruz ama BOZUK ürünün arkasında durup ürünü değiştirmiyorlar.DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 466

Gönderen Bireysel Üye:
efendyl

Olay Yeri