1000321211 tsadunpolat / 04 Haziran 2018

Hotpoint Ariston filtre kahve makinesi

Yeni aldığım Hotpoint Ariston marka filtre kahve makinesi aniden çalışmamaya başlamıştır. Cihaza elektrik gelmesine ve açma düğmesi ışığının yanmasına rağmen hiçbir işlev yapmamaktadır. Hotpoint Ariston çağrı merkezi üzeribden garanti kapsamında servis talep ettim. Çankaya bölgesinde ARTI BEYAZ EŞYA TEKNİK SERVİS adı altında bir servisten yetkili gelerek cihazı kontrol etti ve görünürdebirşey olmadığını elektrik gelmrsine rağmen çalışnadığını gördü ve cihazı alarak götürdü. Basit bir arıza 1 günde halleder getiririz dedi. Fakat 4 gün ses çıkmadı. Bu servisi aradığımda da yetkili kişi yok sonra arayın dediler. Daha sonra aradığımda yine yetikili olmadığını söylediler. Hotpoint Ariston çağrı merkezini arayarak şikayetçi olduğumu anlattım. Müşteri temsilcisi servisi direk arayarak durumu sordu ve cihazın ücretli olarak değişimini yapacaklarını belirttiler. Ben garantide olan ve benim hiçbir şekilde müdahale edemeyeceğim bu arızayı ücretli olarak kabul etmediğimi belirttim. Şimdi öncelikle neden garanti kapsamında tamir edemediklerimi anlamış değilim. İkincisi talep ettikleri fiyatı da söylemiyorlar. Bekliyorum. Çare bulmaya çalışıyorum. Herhalde Tüketici Mahkemesi üzerinden şikayetçi olmaktan başka çare yok gibi. Özet olarak Hotpoint Ariston markasından uzak durmanızı ve ürünlerimin kesinlikle arkasında durmadıklarını altını çizerek vurgulamak istiyorum. İşin kolayına kaçıp müşteriyi suçlayarak para topluyorlar. Ayrıca ARTI BEYAZ EŞYA TEKNİK SERVİS Erdinç Aşık isimli teknik setvis firmasından da kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederim. Hotpoint Ariston markası güvenilir bir marka değilmiş. Hayal kırıklığına uğradım.


DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 291

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: indesit 05 Haziran 2018 tarihinde cevapladı

Değerli Müşterimiz;

Öncelikle firmamızı tercih ettiğiniz ve bizim için çok değerli olan önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz.
Müşteri hizmetleri yetkilimiz konuyu araştırarak en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.

Ürün veya hizmetlerimiz ile alakalı her türlü bilgi,öneri ve taleplerinizi service.tr@indesit.com üzerinden ya da 444 50 10 üzerinden bizlere iletmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,
Indesit / Hotpoint-Ariston Müşteri Hizmetleri


görüntüleme: 291
Bireysel Üye: tsadunpolat 05 Haziran 2018 tarihinde cevapladı

Değerli Indesit / Hotpoint Ariston Müşteri Yetkilisi,

Ürünün ücretsiz bir şekilde tamirini ya da mümkün değilse ücretsiz değişimini talep ediyorum. Yeni bir ürün için bu şekilde garanti kapsamında hizmet vermeniz en uygunu ve doğrusu olacaktır. Zaten büyük bir markaya da bu yakışır. Takdir sizindir. Mağdur kalmam durumunda her türlü hakkım saklıdır ve kanuni hakkımı sonuna kadar arayacağımı belirtmek isterim.

İlginiz için teşekkür ederim.

Selamlar ve iyi çalışmalar.

S.Polat


görüntüleme: 286
Bireysel Üye: tsadunpolat 07 Haziran 2018 tarihinde cevapladı

Yukarıdaki şikayetim ile ilgili olarak üzerinden bir hafta geçmesine rağmen henüz bir dönüş yapılmamıştır. Firma yetkilisinin yazdığı tamamen boş bir bilgidir. Bana hiçbir yetkili dönüş yapmadı. Bu nasıl bir ciddiyetsizliktir anlamak mümkün değil . Ulaşabildiğim tüm mecralarda bu firmayı eleştirmekten başjabir çare bırakmadınız. Indesit Hotpoint/Ariston firması maalesef profesyonel bir firma olmadığını açıkça kanıtlamıştır .

görüntüleme: 282
Bireysel Üye: tsadunpolat 30 Haziran 2018 tarihinde cevapladı

Tam bir tiyatro. Üzerinden 4 hafta geçmesine rağmen bana hiçbir dönüş yapmadılar. Sonunda ben aradım. Teknik servis bana cihazı 100,-TL karşılığında yenileyeceklerini söyledi. Garanti Kapsamındaki henüz birkaç aylık bir cihazı neden böyle yüksek bir ücretle yaptırayım, olmaz kabul etmiyorum dedim. Servise giderek cihazımı orjinal kutusu ve tüm aksesuarlarıyla geri aldım. Zaten böyle vermiştim. Çankaya semtinde evime yakın bir elektrikçi kahve makinamı 20,-TL ücretle tamir etti. Şimdi gayet güzel çalışıyor. Sonuç olarak Indesit Hotpoint Ariston markasından kesinlikle uzak durmanızı ve bu markaya güvenmemenizi israrla herkese tavsiye ediyorum. Aman aman tam bir rezalet. Bu markaya SAKIN GÜVENMEYİN. Bunu çevremdeki herkese de her fırsatta anlatıyorum.

görüntüleme: 260

Gönderen Bireysel Üye:
tsadunpolat

Olay Yeri