1000322267 sertanaygun / 08 Temmuz 2018

Superonline Netflix Sorunu

Yaklaşık 3 hafta önce Netflix'de bazı dizi ve filmleri izleyememeye başladım. (5.2.4 hatası). Netflix'i aradım (Amsterdam). Yaklaşık 120 dakika konuştum. 2 ay önce yoğun şekilde kendilerinin arandığını ve Superonline'in Netflix'in bazı serverlarına ulaşamamasından kaynaklı bir problem olduğunu superonline ile iletişime geçtiklerini ve sonrasında Superonline'ın sorunu çözdüğünü anlattılar.

Ancak aynı sorun bende de oldu. Bu konuda Superonline'ı aradım. Kimse Netflix ile bu problemin olduğunu doğrulamadı. Taki ben son derece ısrarlı bir şekilde detayları anlattıkça artık daha üst seviye teknik ekipler Superonline da bu sorunu doğruladılar.

Ve eve servis gelmesi ve servisin Superonline daki yazılımcı mühendislerle iletişime geçip test yapılması gerektiği söylendi.

Yaşamkent Ankara servisi Cumartesi sabah 09:30'da eve geldi. Superonline'ı aradılar. Superonline daki teknik kişi cumartesi günü mühendislerin çalışmadığını boşuna müşteriye gittiklerini söyledi servise. Ve hafta içi "sorun olduğu saatlerde test yapılması gerektiğini" söyledi.

Sorun akşam 20:00'dan sonra oluyor (yoğun saatlerde). Bunun üzerine Superonline daki teknik arkadaş müşteri ile yazılım test ekibinin akşam 20:00'dan sonra iletişime geçeceğini söyleyip kapattı.

Ama pazartesi günü Yaşamkent servisten arandım. Öğlen müsaitseniz servis gelicek" dediler. O saatlerde sorun olmadığını ve yukarıdaki konuşmaları anlattım. Kapattılar. Sonraki 2-3 gün en az 7-8 kere gene Yaşamkent servisten aranıp öğlen müsait misiniz servis gelecek diye arandım. Hepsine aynı açıklamaları yaptım. Ama hiçbir arayan konuyu bilerek aramıyordu ve aynı gereksiz aramayı yapmaya devam ettiler.

Superonline'ı arayıp tüm süreci gene anlattım. Servise not düşüldü yukarıdakiler anlatıldı ve servisin kaydı yazılımcılara yönlendirmesi istendi o notta. Ama ertesi gün yaşamkent servis gene beni aradı ve "öğlen müsaitseniz servis gelicek" dedi. İnanılmaz gerçekten. her şeyi anlattım. Kapattık. Ve 2 saat sonra Yaşamkent servisten gene arandım ve "öğlen müsaitseniz servis gelicek" dedi. İnanamıyorum. Sonra 2 kere daha aynı şekilde arandım:)

Dayanılacak noktayı geçtik artık. 4 gündür aranmıyorum da. Sorun 3 haftadır çözülemedi.

Artık çözmek için bir adım da atılmıyor. Üyeliğimin Superonline kaynaklı sorun nedeniyle iptalini istiyorum.DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 151

Konuyla ilgili yazışmalar


Bireysel Üye: sertanaygun 13 Temmuz 2018 tarihinde cevapladı

Hala kimse bana ulasmadi superonline dan.
Ama biraz once servisten aradilar gene oglen musaitseniz gelicez dediler. :)


görüntüleme: 151
Üye Firma Temsilcisi: Tellcom 28 Ocak 2019 tarihinde cevapladı

Değerli Müşterimiz,

Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 00 00 numaradan arayarak veya hizmet@superonline.net adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Turkcell Superonline


görüntüleme: 125

Gönderen Bireysel Üye:
sertanaygun

Olay Yeri