1000329252 FIREWALL / 09 Nisan 2019

Ergo Sigorta

Yazlığımı 2004 yılından bu yana düzenli olarak Ergo Sigorta'dan Konut sigortası ve DASK yaptırmaktaydım. Yaklaşık 2 ay önce su tesisatından kaynaklanan sebeple çatıdan evimi su bastı. Gönül rahatlığı içinde hemen sigortama başvurdum. Sonrasında eksper geldi ve sonrasında Yangın Genel Klozu gereğince yazlık evlerde ana vananın kapanması gerektiği benimde ana vanayı kapatmadığımdan başvurum kabul edilmedi. Bende Ergo'ya itirazda bulunarak binanın uzun süre boş kalmadığı, hafta sonları evde yaşam olduğunu, bunun yanında ana vananın sokak kapısında bulunduğunu, ana vanayı kapatmama rağmen 3. kişi tarafından açılabileceği yönünde itirazım üzerine tekrar eksper görevlendirildi ama sonuç yine aynı ret. Nasıl bir araştırma mekanizmaları varsa. Bakkala sorma yok. Komşuya sorma yok. Muhra sorma yok. Demekki Uzaydan tespit ettiler.
En acısı 15 sene boyunca İsviçre Sigorta?dan Ergo Sigorta?ya kadar tıkır tıkır ödediğim sigortanın ihtiyacım olsa hiçbir şey alamayacağım sonucuna varmaktadır. Örneğin; deprem olup evim yıkılsa Ergo fay hattının üstüne ev yapmışsınız diye sebep göstererek ödeme yapmayacağını düşünüyorum. Anlatılanlar ışığında en kötü anımda ihtiyacım olan Ergo Sigorta beni yalancı durumuna düşürdü. Hakkımı HELAL etmiyorum.DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 109

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: Ergosigorta 10 Nisan 2019 tarihinde cevapladı

Merhaba Umut Bey,

Yapılan inceleme sonucu uzun süre boş vaziyette kalan konutta gerekli önlemlerin alınmadığı ve tesisatın boşaltılmadığı tespit edilmiştir. Bundan dolayı hasar dosyasından herhangi bir ödeme yapılamayacağını üzülerek bildiririz.

Ergo Sigorta A.Ş.?nin ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, https://www.ergosigorta.com/ergo-iletisim linkinden, ergoturkiye@ergoturkiye.com e-mail adresinden ya da 0850 211 11 11 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri?ne iletebileceğinizi belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,
Ergo Sigorta A.Ş.


görüntüleme: 109

Gönderen Bireysel Üye:
FIREWALL

Olay Yeri