1000331114 solmazk / 26 Haziran 2019

Koordinat Çayyolu

Ankara'nın en prestijli bölgesinde bulunan iddialı bir proje olarak değerlendirdiğimiz Koordinat Çayyolu'ndan, Mart 2016'da proje henüz başlangıç aşamasında iken 3+1 tipi bir konut almak üzere Emlak Konut-YP İnşaat ortaklığı ile sözleşme yaptık.

Taleplerimize rağmen Mayıs 2019 tarihine kadar daireyi göremediğimiz gibi, satış sırasında daireye ait bize verilen planda yapılan/yapılmayan hiçbir değişiklik hakkında bilgi alamadık. Yeni tip konutların yaşam alanı olarak değerlendirilen kış bahçesi örnek dairede ve projede gözükmesine rağmen uygulamada böyle bir alanın olmaması ciddi bir hayal kırıklığına yol açtı. Tarafımca defalarca satış yapan görevliden bu bölümle ilgili fotoğraf ve bilgi istememe rağmen hiçbir bilgi alamadım.

Ayrıca satış sırasında fiyatlandırmanın blok tipi, daire tip (2+1, 3+1,4+1+5+1, A,B,C) ve katlarına göre yapıldığı, kullanılacak malzemelerin aynı marka olacağı bilgisi verilmişti. Ancak bu durumun da böyle olmadığını dairemizle, karşı daire (4+1) arasında ciddi malzeme (duvar ağıdı, kartonpiyer, süpürgelik ve mutfak dolapları, vestiyer vs) ve işçilik farkı olduğunu görerek anladık. Dairemizin aynı markanın 3.sınıf malzemesi ve yine aynı düzeyde işçilikle hazırlandığını gördük.

Bu projeden ev alacaklar, özellikle 3+1 düşünenlere kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bu proje, benim için ciddi bir hayal kırıklığıdır. Eğer bu daireyi görerek alsaydım ödediğim paranın yarısına bile satsalar almazdım.
saygılar.DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 173

Gönderen Bireysel Üye:
solmazk

Olay Yeri