1000332889 ALİ ŞAHİN / 10 Eylül 2019

Philips TV 49PUS6581/12 Ekran Çizgi Hatası

Philips 49PUS6581 /12 49inç ekran ve Üretim Seri no... : fz3a1713014421 numaralı TV 14.05.2017'de SMS2017000022370 no... 'lu Faturaya istinaden 3.198.90 TL ödeyerek vatancomputer Samsun şubesinden satın aldım. ?Tv ekranında kendiliğinden çizgi oluşması. Almış olduğum ürünü servis kurduğu günden itibaren yer değişikli dahi söz konusu olmamış, TV ekranının sol kısmında kendiliğinden İnce çizgi oluşmasıyla 20/12/2018 de garanti süresi bitmeden servisi çağırarak ekranda oluşan problemin çözülmesini talep ettim. Servisi gelip TV aldı ve tamire götürdü 7 gün sonra 27.12.2018 de yapıldığını, ekranının ve ekran kartının değiştirildiği söyleyerek TV getirdiler. Kurup gittikten 5ay sonra 20/05/2019da yine TV sol tarafında daha önceden ince olan çizgi 10cm genişliğinde tekrardan ortaya çıkmış bu çizgiyi Yetkili servise bildirdiğimde, garanti Süresinin bittiğini ve Tamir işlemini 800-900 TL ücret karşılığında yapılabileceğini farklı bir şekilde yapılamayacağını, mayıs-Haziran ayından itibaren TV tamiri için Philips markası ve Yetkili servisinin çözüm üretmesini beklemekteyim henüz bu yönde bir dönüş olmamakla birlikte TV'yi 4 aydır kullanamıyorum. Tamir yapılan bölümde oluşan aynı tür arızalarda parça garantisi olduğunu biliyorum, özellikle de servisin tamir yaptığı parçalarda kısa sürede aynı arızanın tekrardan oluşması ve arızanın süreklilik oluşturması durumunda ilgili markanın (Philips) TV'yi müşteri mağduriyeti yaratmamak ve memnuniyeti için değiştirmesi gerekmekte olduğunu bilmekteyim. Bu süre içerisinde yetkili servisten bu yönde talebim olmamış sadece tamir edilmesini talep ettim, tamir için istenen tutar yüksek bir tutar olup, üzerine bir o kadar daha ekleyerek yeni TV dahi alabilirim.
Sayın Philips Garanti Sürem bitti diyerek Cihazımı tamir etmek yerine ek ücret karşılğında Tamir edileceğini ifade etmektedir. Problemim Garanti süresinin geçmesiyle ilgili olmayıp, Yazımı dikkatli okumanız durumunda fark edeceksiniz. Elbette ki şahsımında çok iyi bildiği bir şeydir Garanti süresinin 2 yıl olduğu ve özel bir madde ya da şart getirilmediği sürecede 2 yıl olarak kalacağıdır. Ancak benim problemim serviste değişikliği ve tamiri yapılan Ekran ve Ekran kartının değişimiyle ilgilidir. Sizde Tamiri ve değişen parçalarda garanti yok mudur? Ben minimum 1 Yıl Garanti süresi olduğunu bilmekteyim. Değiştirilen ürünün garanti süresi (madde 11- (1) Garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır. Ancak kalan garanti süresi bir yıldan az ise değiştirilen mal için en az bir yıl garanti süresi verilmek zorundadır.) Dolayısıyla Garanti sürem henüz bitmemiş ve aralık 2019 Tarihinde sona erecektir.
Şimdi ise Garanti Süresi bitti denilerek 3.199.000 TL ödeme yaptığım Cihaz'a tekradan 3/1 oranıda ödeme istemektesiniz. Garanti Sürem devam ederken tamir ve değişikliği yapılan ürünün için Mevcutta Garanti sürem 1 yıldan az ise minimum 1 yıl daha parça garantisi verilmesi gerektiği garanti belgesi yönetmeliği -üçüncü bölüm - Tüketicinin Garanti İle İlgili Hakları bölümünde yazmaktadır. İlgili maddeye sığınarak ilave ücret almaya çalışarak tarafımı mağdur etmektesiniz. Bu bağlamda konu tamirin yapılamaması, Mağduriyetimin giderilememesi durumunda başta ailem, yakın çevrem, İş Çevrem, Müşteri portföyüm olmak üzere tüm elektronik ortamlardaki Sosyal paylaşım sitelerinde hem markanızı tercih etmemelerini hem de yapılan yaklaşımların çözüm odaklı olmayarak sadece finansal olarak mağduriyet yaratmaya yönelik olduğundan bahsedeceğim. Buradan mağduriyetime yönelik bir çözüm alamadığım durumda Tüketici Hakem Heyetine ve aynı zamanda CİMER'e markanız hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Mağduriyetimin giderilmesi hususunu rica ederim. Teşekkürler.DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 84

Gönderen Bireysel Üye:
ALİ ŞAHİN

Olay Yeri