1000333202 mktekniker / 24 Eylül 2019

Derin Dondurucu

Sırf yerli ürün diye aldığım 7 yıl garantili Uğur Derin Dondurucu udf 7 sl 7 çekmeceli derin dondurucuyu aldığıma alacağıma bin pişman oldum, şöyle anlatayım bu derin dondurucu statik modelmiş alırken buzlanma yapacağını satıcı anlatmadı, bende bilmiyordum. Böyle buzlanma yok çekmeceleri çıkarmak mümkün değil iki sene içindeki ürünlerim bozuldu, aldığım günden beri satıcı, servis ve üretici firma olan Uğur derin dondurucuya derdimi anlatamadım. Servis geliyor bir şey yok deyip gidiyor servise kardeşim bir şey yokta çekmeceyi çıkar bakalım diyorum çıkaramıyor. Satıcıya diyorum servis bakar ben bilmem diyor, Üretici firma Uğur derin dondurucuya telefonla ile mail ile ulaşıyorum ilgilenmiyor, satıcı aynı şikayetle başvuran tanıdıklarının dolaplarını değiştiriyor bize bakan yok yani anlatacağım ne satıcı ne üretici firma malının arkasında durmadı. En son yasal yol Tüketici Hakem Heyetine gittim, ürünü incelemeye gelen bilirkişiler bile ilk defa böyle buzlanma gördüklerini söylediler. Tüketici Hakem Heyetine başvururken bir daha satıcı, üretici firma ve bu servisle muhatap olmayım diye para iadesi istedim ve kazandım birebir ürün değişimi de isteyebilirdim ama bu ürünü kullandım malum biliyorum ne olduğunu, başvurum üzerine ürünün aldığım tarihteki fatura bedelinin tarafıma ödenmesine karar verildi. O günkü para ile yeni ürün almak mümkün değil satıcı ilk önce ürünü nofrost modeli ile değişimine karar verildi dedi, müşteri hizmetleri ile ürün teslimi hakkında görüştüğümü duyunca ondan vazgeçti güya onu muhatap almadığımı sandı şimdi kararda çıkan parayı öderim diyor. Üretici firmaya durumu anlattım satıcıdan yana, günlerdir uğraşıyorum olmuyor. Benim anlamadığım şu; İstediklerinin ürününü hiç koşulsuz değiştiriyorlar bu nasıl iştir. Bir de kazanılan fatura bedeli iadesi ile aynı dolabı bile almak mümkün değil neden ödeme yapılırken tefe-tüfe oranları ile güncelleme yapılmıyor. Bunu Üretici firma karşılayacaksa hatalı ürünün güncel para iadesi yapılması daha uygun değil midir. Kısaca anlatmak istediğim şu ki; ben yıllardır hatalı olan bu ürünle uğraştım durdum bu resmi bir şikayet değildir ama derin dondurucu statik model alacaklar için Uğur derin dondurucuyu tavsiye etmem. Üretici Firma bu kadar şikayetlere karşı gerçek yetkili bir görevli görevlendirip şikayetlerim hakkında yerinde inceleme yapabilirdi. Yıllar önce Beko'dan aldığım bir ürün için yaptığım bir istek üzerine Bölge temsilcisi hemen gelip inceleme yapmıştı bunu Uğur Derin Dondurucudan da beklerdim.


DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 558

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: UgurSogutma 13 Ekim 2020 tarihinde cevapladı

Değerli Müşterimiz,
Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
Başvurunuzla ilgili olarak Çağrı Merkezimiz sizinle irtibata geçecektir.
Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle www.ugur.com.tr kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz.
Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye'nin her yerinden, 444 84 87 Uğur Soğutma Çağrı Merkezimiz mesai saatleri içerisinde sizlerin hizmetindedir.
Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz.
Uğur Soğutma A.Ş. Tüketici Hizmetleri
444 84 87


görüntüleme: 292

Gönderen Bireysel Üye:
mktekniker

Olay Yeri