1000333802 yasakelma / 28 Ekim 2019

Arçelik

MERHABA. 6 YIL ÖNCE ARÇELİK BUZDOLABI SATIN ALDIM.1 HAFTA ÖNCE BUZDOLABIM ARIZALANDI SERVİSİ ÇAĞIRDIM.YAPILAN İNCELEME SONUCUNDA BUZDOLABINDA ÜRETİM HATASINDAN KAYNAKLANAN ARIZALAR TESPİT EDİLDİ VE SERVİS TARAFINDAN ÜRÜNÜN DEĞİŞİMİ İLE İLGİLİ RAPOR TUTULARAK MERKEZE GÖNDERİLDİ.ÜRÜNÜMÜN GARANTİ SÜRESİ BİTMİŞTİ.EĞER Kİ GARANTİ SÜRESİNİ UZATMIŞ OLSAYDIM SORUN YOKTU.ZATEN ÜCRETSİZ DEĞİŞİME GİDİLECEKTİ. FAKAT ÜRÜNDE ÜRETİM HATASINDAN KAYNAKLI ARIZALAR TESPİT EDİLDİĞİ İÇİN, ARÇELİK TARAFINDAN BİR FİYAT BELİRLENECEK VE ŞUAN PİYASADA OLAN BİR ÜST MODEL İLE DEĞİŞİM GERÇEKLEŞECEK. ( YETKİLİ SERVİS İFADESİ) EN FAZLA 7 YIL GARANTİ VEREN ARÇELİĞİN ÜRÜNÜ 6.YILDA ARIZALANDI MAALESEF. ARÇELİĞİN İLK TEKLİFİ ŞU OLDU: PİYASA FİYATI 5800 TL OLAN( 584611EI) MODEL ÜRÜNÜ 3800 TL KARŞILIĞINDA DEĞİŞTİRİRİZ DENİLDİ AMA BEN FİYATI YÜKSEK BULDUM VE İNDİRİM İSTEDİM; İKİNCİ TEKLİF İSE 3000 TL OLDU.AYNI GÜN İÇİNDE BU İKİ TEKLİF YAPILDI ARDARDA. FAKAT BEN 2000 TL KARŞILIĞINDA ANCAK BÖYLE BİR DEĞİŞİMİ KABUL EDEBİLECEĞİMİ BELİRTTİM VE BU KONUDA CEVAP BEKLEDİM.FAKAT TAM DÖRT GÜN BOYUNCA GÜNDE ORTALAMA 10 DEFA ARAMAMA RAĞMEN Tarafıma Dönüş Yapılmadı.Konunun Aciliyetini Belirttim,Mağdur Olduğumu Defalarca Söyledim,Buzdolabı Gibi Bir Temel İhtiyaç Ürünümün Olmadığını Söyledim Ama Cevap Yok.Benim İstediğim Sadece "KABUL Edildi Ve Reddedildi" Cevabıydı.Ona Göre Bende Yolumu Çizeyim Dedim.Ama Arçelik Müşteri Hizmetleri Her Defasında Alay Edercesine Dalga Geçerek Güya Notumuzu Aldı Yetkili Birimlere İletti.Yazıklar Olsun Arçeliğe..! Bu Nasıl Kurumsallık Anlamadım.Evimde Baştan Aşağı Tüm Ürünlerim Arçelik Ve Bunu Sistemden Görüyorlar.Müşterilerine Maalesef Bu Şekil Davrandılar..Artık Uğraşmıyorum.Gerekli Mercilere Şikayetlerimi Ve Başvurularımı Yaptım.Hukuki İşlemlerimi Başlattım,Bu Gibi Sitelerin Hepsine Yazılarımı Yazdım..Önüme Çıkan Her Fırsatta Arçeliği Kötüleyeceğim..Kimsenin Benim Gibi Mağdur Olmasını İstemiyorum Çünkü..Aman Ha Aman Arçelikten Uzak Durun Çünkü Kalite , Hizmet , İlgi, Alaka Vs... Bunların Hiçbiri Yok..Arçelik Sorunumu Çözene Kadar ,BANA Makul Bir Teklif Getirene Kadar Mücadelemi Sürdüreceğim Ve Bir Daha Asla Ama Asla Arçeliğe Yaklaşmayacağım... Saygılarımla


DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 489

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: Arçelik 30 Ekim 2019 tarihinde cevapladı

Değerli Müşterimiz,
Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
Başvurunuzla ilgili olarak Tüketici Hizmetleri Yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir.
Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle sosyalmedya@arcelik.com kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz.
Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye'nin her yerinden, 444 0 888 Arçelik Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.
Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz.

Arçelik Müşteri İletişim Merkezi
444 0 888
www.arcelik.com.tr


görüntüleme: 489

Gönderen Bireysel Üye:
yasakelma

Olay Yeri