1000333825 ilknur bahadır / 30 Ekim 2019

Hizmet veremiyorlar !

29.10.2019 tarihinde İzmir'den İstanbul'a 17.30 Express seferine biletim vardı. Biletimi internetten almıştım, internette de biletimin üzerinde de servis saatim 16.20 yazıyorken ve ben 16.05'te servis noktasında olmama rağmen servise binemedim. Çünkü 17.00 ve 17.30 otobüslerinin yolcularını tek serviste otogara göndermeye karar vermişler, servisi 15.50'de kaldırmışlar. Bu durumla ilgili hiçbir bilgilendirme sms'i ya da mail'i almadım. Ki yazhanedeki çalışan da "16.20'de servis olduğunu bilmiyordum sizin biletinizde niye böyle yazıyor anlamadım" dedi. Ayrıca benim gibi birkaç yolcu daha kendi imkanları ile otogara gitmek zorunda kaldı. Ben İzmir'i çok iyi bilen bir insan değilim ve taksiye de bir bilet parası kadar ücret ödeyebilecek durumda da değilim. Eğer servis hizmeti verdiğinizi iddia ediyorsanız, hiçbir yolcunuzu mağdur etmemelisiniz. Toplu taşımayla bavullarım ile koştur koştur ve otobüsü kaçırma korkusuyla otogara gittim. Otobüsü kıl payı yakaladım diyebilirim. (17.18'de otogardaydım.) 1926'dan beri tecrübe diyen bir firmanın resmi tatiller dönüşünün yoğun olacağını artık biliyor olması gerekir ve servis teminini de ona göre yapması gerekir. Uyduruktan bir şikayet formu doldurtup başından savmak da çözüm değil.
Aynı yolculuk ile ikinci bir husus ise ; otobüste muavin olmaması. 6.5 saat yol gittik ( güya express sefer ve 4.5 saat sürecekti yol ! ) ve su bile ikram edilmedi. Otobüs şoförü çöp toplamak zorunda kaldı. Yol boyunca herhangi bir istekte bulunacak olsak muhattap kişi yok ... 10 dakikalık molada herkes kahve ve atıştırmalık almaya koştu. Kısacası bilete verdiğim paranın üstüne otogara giderken bir ton eziyet çektim ve ona da yol parası ödemek zorunda kaldım. Üstüne ikram olmadığı için yolda da masraf yaptım. Keşke uçak bileti alsaydım, zaten Kamil Koç sayesinde aynı masrafa denk geldi !
Bu tarz sıkıntıları yaşayan tek kişi olmadığımı biliyorum ve veremedikleri hizmet için onlara para ödemek istemiyorum. Kamil Koç'a şikayet talebinde bulunmama rağmen hala bir geri dönüş alamadım. Gerçi şaşırmamak gerek ne de olsa bir sürü şikayet talebi vardır :)
Yaptığım en kötü yolculuktu, bu durumun peşini bırakmayı da asla düşünmüyorum.DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 60

Gönderen Bireysel Üye:
ilknur bahadır

Olay Yeri