1000334061 Kamelya korkut / 13 Kasım 2019

Yedek parça temin etmemek

Arçelikten almış olduğum altı ve üstü cam çaydanlığın demlik kısmı Haziran ayında kırıldı. Yedek parça almak için Arçelik servisine başvurdum. Garanti süresi bile dolmamış olan ürünün yedek parçasının olmadığını belirttiler. Çözümleri yeni bir çaydanlığı daha düşük fiyata verecekleri oldu. Teklif edilen çaydanlık plastik idi. Plastik ürün istemediğimi belirttim, kapattılar ,arayan olmadı, tekrar aradım mağduriyetimi belirttim , başka bir plastik ürün teklif ettiler . Bu plastik teklifi , plastik istemediğimi söylemem , halen problemime çözüm kazandırmadıklarını ifade etmem ,onlarca her seferinde baştan anlattığım telefon görüşmesi , yine plastik teklifi bizi ekim ayına kadar getirdi . Ekim ayındaki problemimi yine baştan anlattığım hala aranmadığımı söylediğim görüşme dizisi üzerine altı metal ,üstü cam bir Beko çaydanlık teklif ettiler ,daha uzamamasıviçin tamam deyip bedelini belirttikleri hesaba yatırdım. Arçelikten mesaj geldi , servis ürünü size ulaştıracak şeklinde. Turgutreis arçelikServis aradı ürününüz geldi gelin alın dedi. Mesajın kendilerinin gerireceği olduğunu belirttim , yapamıyacaklarını teslim almam gerektiğini söylediler . Tamam dedim , eski ürünü istediklerini söylediler. Eski ürünü bu kadar zaman içinde işime de yaramadığı için attığımı söyledim. Bu durumda ürünü veremiyeceklerini söylediler. Son durum birkaç çok önemli durumu içeriyor;
-arçelik garantisi bitmemiş ürünün yedek parçasını sağlayamıyor
-plastik ürünü kullandırtmaya çalışıyor
-arçelik servis, çağrı merkezi , şikayet hattı , herbiri birbirinden bağlantısız ve ezbere , iş yapıyorlar( defalarca hatta aynı gün içinde birkaç defa problemi en başından anlatmak zorunda kaldım). Servisler sorun çözmek veya iletişim için değil baştan savmak amaçlı niteliksiz elemanla çalışıyorlar.
-baştan eski ürünü saklamam konusunda uyarmadıkları halde eski ürün olmadığı için işlem yapamıyacaklarını , para iadesini yapacaklarını söyleyip en başına döndürüyorlar.
- süreç haziran- kasım ve ben hala mağdurum .
Arçelik gibi müşteri memnuniyeti odaklı olduğunu ifafe eden fşrma ile yaşadıklarım bunlar. Kimseye arçelikten ufak ev aleti almasını önermiyorum . Problemime çözüm bekliyorumDİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 437

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: Arçelik 14 Kasım 2019 tarihinde cevapladı

Değerli Müşterimiz,
Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
Başvurunuzla ilgili olarak Tüketici Hizmetleri Yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir.
Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle sosyalmedya@arcelik.com kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz.
Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye'nin her yerinden, 444 0 888 Arçelik Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.
Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz.

Arçelik Müşteri İletişim Merkezi
444 0 888
www.arcelik.com.tr


görüntüleme: 437

Gönderen Bireysel Üye:
Kamelya korkut

Olay Yeri