1000334424 Koray Özkan / 02 Aralık 2019

HGS Hesap Sorunu

Merhaba,
Garanti BBVA'da bir HGS hesabım bulunuyordu. Eylül 2019 tarihinde çalışmış olduğum şirket maaş hesaplarımız için Garanti BBVA ile anlaşma yaptı. Bende 2 farklı hesap olmaması adına HGS hesabımın maaş hesabıma birleştirilmesi için Şişli Şubesine şahsen başvuru yaptım. Şube bankosundaki görevliye durumu anlattım ve hesapları birleştirdiğini ve artık maaş hesabımdan HGS otomatik tanımlamasının yapıldığını söyledi. birkaç gün önce ICA otobanlarından aradım ve cezalı geçişlerim olduğunu ve daha fazla faiz yükü olmadan ödememi yapmam gerektiğini ilettiler. 446,95TL ceza ödemesi yaptım. Bugün Garanti BBVA'ya gittim ve HGS durumumu sordum ve maaş hesabımında bir HGS gözükmediğini öğrendim. Ne zamandan beri olmadığını sorduğumda ise 10 Eylül 2019 tarihinde talimatım ile kapatıldığını öğrendim. Hesapların birleşmesi/taşınması talimatımı şube görevlisi yanlış işlem yaparak beni cezalı duruma düşürmüş.
KGM sayfasına girdiğimide KGM'ye ait otoyol ve köprülerde 10 Eylül'den itibaren yapmış olduğum cezalı geçişlerden kaynaklı 946.05TL ve ICA otoyol ve köprülerinde ise aynı tarih itibarı ile 322.80TL ana para hariç ceza ödemem gerekiyor.
Şubedeki çalışanın hatalı işlem yapması nedeni ile 1268.85TL ceza çıkıyor.
Cezalı geçişlerden kaynaklı ana para ödemesini tabiki kabul ediyorum ancak 10 Eylül 2019 tarihinde şubedeki görevlinin yapmış olduğu yanlış işlem nedeniyle oluşan faiz ödemelerini kabul etmiyorum ve bu konuda Garanti BBVA'nın bana geri dönüş yapması ve bu miktarın hesabıma veya kayıtlı aracıma ait plaka üzerinden KGMye ödenmesi talep ediyorum.
Konunun acilen çözülebilmesi adına geri dönüşlerinizi rica ediyorum.
Saygılarımla,
Koray ÖzkanDİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 41

Gönderen Bireysel Üye:
Koray Özkan

Olay Yeri