1000335887 metito / 01 Mart 2020

Teslimat daima gecikiyor

Yaklaşık 1,5 aydır ürün bedeli iadesi bekliyorum, defalarca kayıt açtırdım, ancak bir çözüme ulaşamadım. Şimdi en baştan tüm gelişimleri son kez bu platformda aktaracağım. Tarafıma geri dönüş yapılmadığı takdirde hakkımı yasal yollardan aramak zorunda kalacağım. Konuya ilginizi rica ediyorum.
Kullanmakta olduğum ve garanti kapsamında olan Plantronics Bluetooth Kulaklığı arızalandı. Ürünü Arena Yetkili Servisine gönderdi. Yetkili servisin incelemesi sonucunda satın alınan firma tarafından ücret iadesi yapılması kararı çıkmıştır. Tarafıma Arena Yetkili Servisi tarafından gönderilen Arızalı Ürün Formunda iade yapılması kararının yanı sıra ?ürün teknik servisimizce alıkonulmuştur? ibaresi de bulunmaktadır.
Arızalı Ürün Formunun aslı kargo ile tarafınıza gönderilmiştir. 20.11.2019 tarihinde ?gönderdiğiniz ürünü 18.11.2019 tarihinde teslim aldı. Ürün 2 iş günü içerisinde incelenerek size bilgi verilecektir? şeklinde sizin tarafınızdan gönderilen maili aldım. Aradan uzunca süre geçti, tarafıma geri döünüş sağlanmadığı gibi iadem de yapılmadı. Çağrı merkezinizi aradığımda benden kargo takip numarası istendi. Kargo takip numarasının olmadığın, ürünü teslim aldığınızı bildirmenizin ardından bunu muhafaza sorumluluğunu sizde olduğunu ilettim. Kayıt açıldı. Tekrar beklemeye başladım. Yine tarafıma geri dönüş yapılmadı. Bu şekilde 1,5 aydır ben sürekli sizleri arayı kayıt açtırıyorum, ancak çözüm bulamıyorum.
Özetle;
- Arena yetkili servisinden ürünün iade kararı çıkmıştır. Ürün servis tarafından alıkonularak tarafıma arızalı ürün formu gönderilmiştir. Bu formun aslı da tarafınıza kargo ile gönderilmiştir. Form üzerinde iade yapılması hususu ve ürünün alıkonulduğu açıkça belirtilmektedir.
- Göndermiş olduğum kargoyu teslim aldığınıza dair mail gönderdikten sonra sanırım kargoyu kaybettiniz. Teslim aldığını ifade eden mailinizin ardından bunu saklama sorumluğu sizdedir.
- 1,5 aydır aynı konu ile ilgili sürekli kayıt açtırmama rağmen ve sitenize mesaj bırakarak arızalı ürün formunun bende olan bir suretini de eklememe rağmen (sitenizde form bulunmaktadır) tarafıma geri dönüş veya para iadesi yapılmamıştır.
Tüm bunların sebeplerini öğrenmek istiyorum. Bu kadar saygısızca talebimin sadece tarafınıza 4 işgünü içerisinde geri dönüş yapılacak efendim diyerek geri dönmemek ne anlama geliyor. Para iadesi yasal hakkımdır, bu yaptığınız ise gasptır. İvedilikle tarafıma geri dönüş yapılmadığı takdirde yasal yollardan hakkımı aramak zorunda kalacağım.DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 407

Gönderen Bireysel Üye:
metito

Olay Yeri