1000336074 SABRİYE AHU SU / 17 Mart 2020

Bilet iptal keyfe keder RAY sigorta teminatı ödemiyor

Merhaba, Bilet iptal iadesi red cevabınızın,açıklamasız,hangi kaide ile ilişkili olduğu tanımlanmamıştır. itirazımda detaylandırmayı, departmanıza ayrıntılı olarak ifade ettim. İtirazıma ait nedenin ısrarla 'özel nedenlerden kaynaklı olduğuna' ve gidemeyeceğim seyahat sonucuyla da İstya tur firmasından aldığım turu iptal etmek zorunda kaldım. Firma ile yazışma ekran görüntüsü ekledim. Firma seyahat bedelini ve ekstra tur bedellerini kesintisiz olarak hesabıma aktarmıştır. Seyahat edilecek ülkenin uçuşları sağlık kontrolleri sebebiyle kaldırılmıştır. Firma peyder pey tarihi, yaklaşan rezervasyonları kapatıyor. Ancak 25 Temmuz 2020 için hala sistemde açıktır. Teşekkürler İstya tur... Teşekkürler THY...

İtiraza konu olan biletin tarihi; 03.08.2020 iptal olan tur tamamlandıktan sonra olması, ülke içi seyahat ve sadece gidiş olarak alınmıştır.

Ucuza Bilet?in Keyfekeder Bilet İptal Güvenceli Seyahat Sigortası ile artık uçuştan 2 saat öncesine kadar biletinizi iptal edebilir, bilet tutarının %90'ini geri alabilirsiniz özellikle teyidini aldım.

THY iade bedelini hesabıma hemen yaparken, 25.02.2020 tarihinde Sigortanız benden belgeler istedi. Tekrar iptalden kaynaklanan bedelin 15 gün içinde ödeneceğine dair teyit alarak belgeleri ekledim. Biletimin iptalden kaynaklanan bedeli alamazsam, aksi durumda kullanma durumum vardı. Özellikle teyit aldım.

Özel nedenlerle biletimi iptal etmek için 444 87 87 numaralı telefondan, biletimin iptalden kaynaklanan bedeli alamazsam, aksi durumda kullanma durumum vardı. İade yapacaklarını söyledikleri halde hala 266,90 TL para iadesi yapılmadı. Poliçede 15 iş günü yazdığı konusunda uyarıp, tarafıma yasal sürede ödenemeyen paranın kuruşu kuruşuna yasal faizini talep ediyorum. İade talebim ile dönüşünüzü acil bekliyorum.

Uçak bilet iptalimize ilişkin dosyamız tarafınızca açılmış olup, RAY SİGORTA dosya numarası 82102002029 ?dir. İlgili tutarın Sabriye Ahu su / İş Bankası hesabıma gönderilmesini rica ederim.DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 258

Gönderen Bireysel Üye:
SABRİYE AHU SU

Olay Yeri