Pazar önlemleri devreye giriyor


7000336132 haberci / 23 Mart 2020
Koronavirüse karşı önlemler artıyor. Bu kapsamda Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından pazarlarda sebze ve meyvelerin seçilerek alınmayacağı, tezgahlar arası mesafenin arttırılacağı açıklanmıştı.
Tedbirler 20 Mart?ta açıklandı, 21 Mart sabahı semt pazarına giderek önlemleri yerinde inceledik. Dün gittiğimiz pazarda önlemlerin uygulanmadığını, tüm ürünlerin seçilerek alındığını gördük. 2. günde ise kimi semt pazarlarında örnek adımlar atıldı.
AFİŞ ASILDI
İstanbul Beylikdüzü semt pazarının girişine el dezenfektan aparatları yerleştirdi. Koronavirüse karşı uygulanması gereken 14 temel kural ve tedbirler afiş olarak asıldı. Pazar esnafı eldiven ve maskeyle çalışırken, ürünlerin seçilerek alınması da engellendi. Pazarcılar pazar tezgahlarına uyarı yazıları yerleştirdi, ?Sağlığınız için seçme yok, lütfen kurallara uyalım? dedi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da bugün pazarı ziyaret etti ve önlemleri yerinde inceledi.DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 15

Gönderen Bireysel Üye:
haberci