1000336435 1970cansel@gmail.com / 15 Nisan 2020

Bulaşık makinesi arızası/Ayıplı mal satışı

Sayın Yetkili
19.04.2017 tarihinde Vestel marka BM401 model bir bulaşık makinası satın aldım. Ürünün garanti süresini ek ödeme ile 7 yıla uzattım. (19.04.2024) Ancak ürün henüz 3. yılını tamamlamadan tam 9 kez arıza yaptı. Her defasında çağırdığım yetkili servis defalarca tamir ve parça değişimi yaptı. Hatta bir ara bulaşık makinamdaki arızayı tespit ve tamir edebilmek için yetkili servis 4 günlüğüne atölyelerine götürdüler. Ancak üründeki arıza bir türlü son bulmadı. 23.03.2020 tarihinde makinam yine arıza yapınca yetkili servisi yeniden çağırdım. Gelen servis elemanları arızanın giderilmesi için tam 3 kez değişimi yapılan deterjan haznesini bir kez daha değiştirmeyi teklif ettiler.
Görünen o ki firmanın (Vestel) bu ürünü ayıplı bir üründür. Uğradığım mağduriyetin giderilmesi için defalarca Vestel firmasının çağrı merkezini arayıp şikâyette bulundum ve bir şikâyet dosyası açmalarını, durumu üstlerine bildirip bana dönüş yapmalarını rica etmeme rağmen hiçbir şekilde dönüş yapılmadı. Normal şartlarda ürünümün yenilenmesi gerektiğini kendilerine ilettim ama oralı bile olmadılar. Ben de uğradığım zararın telafisi için firmayı sitenize şikâyet ediyorum. Sözüm ona ?bir dünya markası?(!) olma iddiasında olan Vestel markasına bu durum hiç yakışmamıştır.
Durumu bilgilerinize sunarım.

DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 426

Gönderen Bireysel Üye:
1970cansel@gmail.com

Olay Yeri