1000338246 musaekici / 03 Eylül 2020

Samsung Firma İlgisizliği-1

(Samsung RT58K7140SL) marka buzdolabım arızalandı. ( dondurucu kısmı dondurmuyordu.) Servise bilgi verdim. Görevliler gelerek buzdolabını Servise götürdüler. Serviste gerekli parçaların garanti kapsamında değiştiği söylendi. Buzdolabını getirip teslim ettiler. Ancak çok kısa bir zaman sonra buzdolabının dondurucu kısmı düzensiz çalışmaya ve dondurma görevini istikrarlı ve sağlıklı bir şekilde yapmamaya başladı. Dondurucudaki ürünler çözülmeye başladı.
Dondurucu bazen donduruyor bazen de dondurmuyor şekilde çalışmaya başladı. Servis talebime istinaden ( 03.06.2020 Samsung Müşteri hizmetleri) servis görevlileri geldiler. Buzdolabını cihaza bağlayıp herhangi bir sıkıntı olmadığını bana söylediler. Ancak ortada bir sıkıntı olduğu malum. Yoksa neden böyle bir talebim olsun. Servis görevlileri garantimin olmasına rağmen hiçbir şekilde bana yardımcı olmadılar. ( İleri ki tarihler de dondurucudaki arızanın evin voltaj düşüklüğü ile ilgili olduğunu söyleyeceklerdi. Ancak bu tarih de gelen servis görevlileri arıza kaynağının evin voltaj düşüklüğü ile ilgili olduğu hakkında herhangi hiçbir şey söylemediler.) Arızanın giderilmesi adına hiçbir şey yapmadılar. Dolabı servise götürmediler. (Bu tarihten önce de ben ak Güven servisini direkt arayarak servis talep etmiştim. O zaman geldiklerinde de aynı işlemleri yaptılar.)
Ben bu arıza ile birlikte dolabımı kullanmaya devam ettim. En son kurban bayramında dondurucudaki bu problemden dolayı çok mağduriyet yaşadık. Bayram öncesi (29.07.2020 Samsung Müşteri hizmetleri) ak Güven servisi tarafından servis talebime cevap verilmedi. Bayram sonrasında (04.08.2020 Samsung Müşteri hizmetleri) tekrar servis talebinde bulundum. Hatta ak güven Servis sahibi A***Bey ile de görüştüm. Bana yardımcı olacağını beyan etmesine rağmen servis görevlisi göndermek yerine bana elektrik voltajını kontrol ettirmemi söyledi. Ayrıca iletişim için Samsung Müşteri Hizmetlerini aramamamı, kendileri ile iletişim kurmamı istedi. Daha sonra beni Atölye Servis görevlisi Ö*** Bey e yönlendirdi. Ö*** Bey eve gelip herhangi bir tespit yapmamasına rağmen ısrarla arızanın evdeki voltaj düşüklüğünden kaynaklandığını ve benim bunu çözmem gerektiğini söyledi. Ben evime 4 farklı elektrik ustası getirdim ve bu ustalar voltaj düzensizliğinin Dondurucumdaki sıkıntıyla bir alakasının olmadığını, ısrarla söylediler. Oturduğum apartmanda komşularımda benzer cihazları kullanıyorlar, böyle sıkıntı yaşayan hiç kimse yok. Evimde 2 tane İnvörter klima var başka elektronik eşyalar var. Dondurucu dışında diğer eşyalarımda hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Maalesef ak güven Servisi çözüm odaklı çalışmak yerine benim servis talebim olmasına rağmen eve servis göndermiyor. Ve sanki servis talebini ben reddetmişim gibi her seferinde sisteme servis talebi reddedildi şeklinde işlem tesis ediyor. Servis bana telefonda ne yapmam gerektiği ile ilgili sadece tavsiye veriyor ve beni oyalıyor. Bu yetkili servis ile ilgili Samsung Müşteri hizmetlerine her defasında şikayet kaydı vermeme rağmen şimdiye kadar hiçbir geri dönüş ve çözüm odaklı bir yol izlenmedi. Ak güven Servisi sıkıntının kaynağını başka parçalarda aramak yerine garanti süremin bitmesine çok az bir zaman kala (28 Eylül 2020 de bitiyor.) sadece beni oyalamaktadır. Söyledikleri tek şey bizim cihazımızda Arıza görünmüyor. (Bazı arızaların cihazda görünmemesi Olası bir durum iken Servis ısrarla bunu tespit etmekten kaçınıyor.) Dondurucunun çalışma düzensizliğini evin elektrik voltajındaki düşüşlere bağladılar. (Bu arada böyle bir tespit yapmadılar. Daha önce dediğim gibi elektrikçileri ben getirdim. Elektrik ustalarının hiç biride Servis ile aynı görüşte değil. Servis sözde- olmayan bu tespitleriyle ilgili herhangi bir belge de vermedi. Sadece bunu sözlü olarak bana söylüyorlar. )
Ayrıca servis problemimi çözmek için hiçbir adım atmıyor. Mesela bu arızanın elektronik- ana kart-Sensör ya da başka bir parça ile alakalı olabileceği ihtimaline karşı dolabı Atölye ye götürüp bununla ilgili bir çalışma yapmıyor. Bana karşı tavırları sabit fikirli olup, kendi yapmadıkları bir tespit üzerinden servis görevlisi göndermeden bana sadece tavsiye veriyorlar ve hiçbir şey yapmıyorlar. Samsung firmasının şikayet ve servis denetimi ile ilgili bu tarz bir yol izlemesi tüketiciyi mağdur eden haksız bir yaklaşımdır.Daha önceki şikayetlerim ile ilgili bir şey yapılmadı. Bu şekilde müşteriyi mağdur eden Samsung firması sadece markasının değerini ve itibarını düşürüyor. Samsung firması daha sonra benimle iletişime geçti ama maalesef daha önce olduğu gibi çözüm odaklı bir yol izlemek yerine aynı şeyleri bana söyleyip durdular. Ben servisin eve ekip göndermediğinden dolayısıyla gelmeyen ekibin nasıl bir tespit yapacağından bahsediyorum, yetkili hala bana servisin 3-4 ay önce yaptığı tamir işlemi üzerinden cihazım hakkında gelmedikleri halde elektriksel bir problemin olduğundan bahsediyor. Aradan bu kadar zaman geçmiş müşterinin talebi üzerine (garanti olmasına rağmen) eve gelip acaba cihazda farklı bir arıza olabileceği değerlendirilmiyor. Garanti sürem devam etmesine rağmen servis gelirse benden ücret talep edeceklermiş. Bu nasıl bir anlayış? Samsung firması yetkili servisi üzerinde gerekli denetimi yapamamakta. Müşterinin beyanına itibar etmemekte ve servisin gelip yapmadıkları bir tespit üzerinden hüküm vermektedir. Samsung firması maalesef benim için güvenilir bir firma olmaktan çıktı. Başkalarınında böyle düşünmesi için elimden geleni yapacağım. Bir firma açısından çözüm yeni yollar aramaktır. Daha önce yapılan ve söylenen şeyleri tekrar etmek değildir. Samsung marka ürün aldığıma çok pişmanım. Ve kimsenin de almasını önermiyorum. Pişman olursunuz. Ürününün arkasında durmuyor. Müşteri memnuniyeti Samsung firması için hiç önemli değil. Devamlı aynı şeyleri söyleyip insanı oyalıyor ve çözüm üretmiyorlar. Benim bu ay sonunda garanti sürem doluyor. Amaç beni oyalayıp daha sonraki hizmetleri ücretli olarak vermek. Gerçi şu anda garantinin olmasının pek bir anlamı yok. Çünkü servis gelip farklı bir çözüm üretmiyor. Bunu firmaya söylediğimizde firma servisi denetlemek yerine müşteriyi haksız buluyor. Samsung firması bu şekilde malesaf hiç bir çözüm üretmiyor...DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 290

Gönderen Bireysel Üye:
musaekici

Olay Yeri