1000342801 sc161969 / 12 Mayıs 2022

Hepsiburada.com İptal İade Talebim Reddedildi

Hepsiburada.com alışveriş platformundan sipariş etmiş olduğum JBL T225 tws Kablosuz Kulak içi kulaklığı (Sipariş No: 137700413), üründe yaşadığım bazı rahatsızlıklardan dolayı (kulağımda acı ve rahatsızlık yaratması ve konuşma esnasında karşı tarafın sesinin boğuk gelmesi) yasal süreçler içerisinde (14 gün), ilgili platform üzerinden 06.05.2022 tarihinde iade talebi oluşturarak ve iade ettim.
Talebimin, 11.05.2022 tarihinde; kulaklık tarzı ürünlerin hijyen sebebi ile iade olmadığı ve ambalajın hasar gördüğü gerekçesi olumsuz olarak sonuçlandığı tarafıma bildirildi.
Bunun üzerine Hepsiburada.com müşteri hizmetlerine aşağıdaki soruları sordum ve cevap alamadım

1- Hijyen sebebi ile iade/iptal sürecine girmeyecek olan ürünler var ise, neden iade/iptal süreci uygulama üzerinden başlatılabiliyor? Kargo ilgili ürünü ürünü benden aldı. Ürün satıcıya ulaştırıldı. Satıcı talebi reddetti.
2- Bu tarz ürünlerin "iade/iptal edilemez" uyarısı, sipariş esnasında müşteriye belirtilmesi ve sipariş ekranında da "iade/iptal talebi oluştur" seçeneğinin çıkmaması gerekmezmi?
3- Ürün ile ilgili şikayetlerimi belirtmiş olmama rağmen, yalnızca satıcının beyanı kabul edilip, ürün kargo ile tarafıma gönderilmiş durumda. Sizler ürün ile ilgili bir değerlendirme sürecinde bulundunuz mu? Müşterinin muhatabı satıcı yerine, hepsiburada.com değil midir?
4- Satıcının gönderdiği ürün hijyen kurallarına uygun mudur? Bir garantisi var mıdır? Ürünü kulağıma taktığımda meydana gelen acı ve kızarıklık sebebi ile yaşadığım olumsuzluk durumunun muhatabı kimdir?


Konuyla ilgili ekler


1.pdf 2.pdf 7c1ebd81-7f99-45cc-a3fa-11530e97586a.pdf BasvuruFormu.pdf

DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 17

Konuyla ilgili yazışmalar


Bireysel Üye: sc161969 13 Mayıs 2022 tarihinde cevapladı

hepsiburada.com iade sürecinde konuyu yalnızca hijyen bağlamında ele almış olup tarafıma gerekli desteği vermemeiştir. Ürün ile ilgili belirtmiş olduğum ses ile ilgili şikayetlerim için ürünü JBL Teknik servisine yollamamı söylemiştir. Ürünü JBL'den almadım. Benim muhatabım hepsiburada.com. Böyle bir süreçte servis sürecinin yönlendirmesini kendilerinin yapması gerekirdi. Televizyon reklamlarında bahsettikleri müşteri memnuniyeti hassasiyetlerini malesef göremedim. Konu ile ilgili Tüketici Hakları Hakem Heyeti, Cimer, v.b. yerlere gerekli başvurularımı yapacağım. Sonuç olumlu veya olumsuz olsada farketmez.

görüntüleme: 13

Gönderen Bireysel Üye:
sc161969

Olay Yeri