1000343236 Noraa / 04 Ağustos 2022

Çiçeksepeti.com

Merhaba,

ÇiçekSepeti üzerinden Mavi Reyon firmasından kedi kumu siparişi verdim. Firma Sendeo kargo firması ile ürünleri göndermiş fakat ürünler bana ulaşmadı ve sistemde teslim edildi görünüyor.

Bunun üzerine Sendeo firması ile iletişime geçip şikayet formu oluşturdum fakat çözüm yok. Çiçek Sepeti'ne şikayet formu oluşturdum ondan da sonuç çıkmadı. Mavi Reyon firmasının sadece cep numarasını bulabiliyorum, o da kapalı. Yani ana satıcıya ulaşamadım bile. Kimi kime şikayet edeceğimi artık bilemedim ve en sonunda Tüketici Hakları'na şikayet açtım. Bakalım nasıl bir süreç olacak? Benim buradan aldığım ders "Sendeo" firmasının gönderileri kesinlikle "sende" değil, ÇiçekSepeti güvenilir bir site zannediyordum, o da boş çıktı, ana satıcıyı tanımam etmem zaten ama gerek de yokmuş tanımaya.

Çiçek Sepeti ailesi gerçekten beş para etmez, Gelmeyen kargomun sistemde teslim edildi olarak görünmesi ile ilgilenmedikleri gibi bir de arama nezaketinde de bulunmuyorlar. Bir de şikayetin konusu zaten teslim edildi olarak görünen ama teslim edilmeyen kargo olmasına rağmen çağrı merkezi çalışanları çok rahat bir şekilde "kargonuz teslim edilmiş" cümlesini kuruyorlar. Kime şikayet edeceğimi bilemedim artık.

Sonrasında tekrar aradığımda öğreniyorum ki Çiçek Sepeti'ne açtığım şikayet dosyası bana telefon ile ulaşamadıkları için kapatılmış. Tekrar yeni dosya açıldı. Nasıl bir şirket politikasıdır ki bu; müşteriye ulaşılamayınca sorun ortadan kalkmış dibi dosya kapatılır? Bu ayıp şirket politikasının mı yoksa şirket çalışanlarının mı? Ben hala bir çözüm bekliyorum ve bu işin en kolay çözümü de paramın iade edilmesi.

Şu anki son durum Çiçek sepetinde yeni bir şikayet dosyam var, inceleniyor hesapta. 48 saat süre dolmuş olmasına rağmen geri dönüş olmadı.

25.07.2022 günü sistemde teslim edilmiş olarak görünen ürünler ile ilgili o tarihten beri bir sonuç alınamamıştır. Ne ürünler tarafıma ulaştırıldı ne de para iadesi yapıldı. Üzerinden 11 gün geçti.

Teslim etmediğiniz bir ürünün parasını tahsil etmiş olmak nasıl bir duygu acaba?DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 19

Gönderen Bireysel Üye:
Noraa

Olay Yeri