1000343708 tugba.a / 02 Kasım 2022

Buzdolabı arızası

Merhabalar.Buzdolabım da ekran ışığının yanıp sönmesinden oluşan bir arızadan ötürü ARÇELİK servisine bildirdim.Gelip buzluk kısmında ki pervane kısmını ve ana kartı değiştirmeleri gerektiğini söylediler 1090 tl ödeme yapıp değiştirdim.Değiştirdiğim gün içerisinde mutfağımın şartelini attırıp akşamına da ana karttan alev atıp yanma kokusu gelerek buzdolabımın fişini çektim.O şekilde 24 saat bekleyip 2. gün geldiler buzdolabını götürüp idareten bir buzdolabı getirdiler.Aradan 2 hafta geçti hiçbir arama olmadı.Çağrı merkezini arayıp yetkili servisinin beni aramasını istedim.Beni aradıklarında parça siparişi verildi geldi taktık tekrar yandı tekrar ana kart siparişi verdik kontrol edip bu hafta içerisinde gelir diye söylendi.2.haftaya girdik 2kasım çarşamba yani bugün bana bir mesaj geldi. .. buzdolabı model ürününüzün ... el ile 12740.00 tl karşılığında değişimine karar verilmiştir diye bir mesaj geldi.Beni arayıp hiçbir bilgi verilmeden ürünümü götürüp 2.haftada arayıp ne yapıldığı hakkında birşey söylenmeden değişimine karar verdik diyorlar.Ben yetkili servisini aradığımda da sıkıntının buzdolabın gövdesinde olduğunu ve yapılamadığını o yüzden değiştirmek için birde sağolsunlar bana fırsat sunup indirimli bir şeklde buzdolabı verileceğini söylediler.ana kart ve pervane değiştiğinde buz dolabın ana kartı tekrar yandı demiştim ve servise götürüldüğünde tekrar denenmiş ve yanmış ben o değiştirdiği ürünlerin buzdolabımın gövdesine zarar vermediğini nerden bileyim?Benim bu devirde buzdolabı alma gibi bir imkanım malesef ki yok ve yani birde ben mesajla öğreniyorum bunu ve ürünümün ne olduğuyla ilgili sürekli ben arıyorum bir kere arayıp bilgilendirmiyorlar.Ama paraya geldi mi bir mesajla şöyle ödeyebilirsnz fln diye güzel güzel açıklamışlar.!! Ben o parçaların sürekli yanmasıyla buzdolabımın bozulduğunu düşünüyorum.!! Bana bu konuyu kanıtlamadıkları sürece daha üst gerekli makamlara kadar şikayet edicem.!


DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 61

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: Arçelik 02 Kasım 2022 tarihinde cevapladı

Değerli Müşterimiz,
Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
Başvurunuzla ilgili olarak Tüketici Hizmetleri Yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir.
Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle sosyalmedya@arcelik.com kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz.
Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye'nin her yerinden, 444 0 888 / 0850 210 08 88 Arçelik Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.
Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz.
Arçelik Müşteri İletişim Merkezi
444 0 888 / 0850 210 08 88
www.arcelik.com.tr


görüntüleme: 61

Gönderen Bireysel Üye:
tugba.a

Olay Yeri