1000344045 Hülya er özel / 02 Ocak 2023

Arcelik perla toz torbasiz süpürge 6 ayda bir ücretli filtre degisimi

Nisan ayinin ilk haftasi Arcelik perla model toz torbasiz elektirik supurgesi aldim. Urunu 4 5 kez kullandiktan sonra Istanbula gittim ve 3 ay orada kaldim bu surecte urun hic bir sekilde kullanilmadi. Geri dondugumde urunun süpürmedigini farkettim ve cagri merkezine bildirdim. Gelen yetkili servis bana urunun bozuk olmadigini filtresinin değişmesi gerektigini ve bunun ücretli olduğunu soyledi. Sadece 4 5 kez kullandığım urun icin extra para odemeyecegimi belirttim ve bunun uzerine kapinin onunde filtreyi temizleyerek gittiler. Bir muddet daha urunu kullandim ancak gecen hafta urun artik hic birsey çekmez oldu yine cagri merkezini aradim ve sadece 8 aylik olan ve toplamda 50 kez kullanilmayan urunun artik tamamen kullanilamaz hale geldiğini ve oglumun ve kendimin alerjik bronsit hastasi olmamizdan kaynakli urunun sadece islevsiz degil ayni zamanda sagligimiza zararli oldugunu iadesinin talep ettigimi soyledim ve kayit oluşturduklarını servise yonlendireceklerini belirttiler. Urun alindi ve bu sabah beni yetkili servis aradi urunun hic bir arizasinin bulunmadığını filtresinin degismesi gerektiğini bunun içinde ucret odemem gerektiğini ve her kullanimdan sonra filtresinin temizlenmesi gerektiğini soylediler buna itiraz ettiğimde de sorunun bu kadar oldugunu ucreti odemem halinde filtreyi değiştireceklerini ve cagriyi sonlandiracaklarini yani kibarca yüzüme kapatacaklarini !!! belirttiler. Bana satis oncesi soylenmesi gereken seyler filtrenin 6 ayda bir degismesi her kullanimdan sonra temizlenmesi gibi tercihimi değiştirebilecek kullanim detaylari satis sonrasi ve urunde sorun yasayinca soylendi. Ozellikle saglik sebeplerinden dolayi bu urunu almisken 6 ayda bir extra para odemesi yapmam ve bronşit rahatsizligima ragmen urunu temizlemek zorunda olmam bilgisi bana verilseydi zaten bu urunu almazdim. Urunu sıradan bir bayiiden de degil bizzat arcelik yetkili saticisindan aldim! Toz torbasiz arcelik PERLA MODEL urun su an kullanilamaz durumda ve arcelik merkez topu servise atıyor serviste her 6 ayda bir harac ister gibi filtre degisecek diyor.


DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 42

Konuyla ilgili yazışmalar


Üye Firma Temsilcisi: Arçelik 02 Ocak 2023 tarihinde cevapladı

Değerli Müşterimiz,
Öncelikle Firmamıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
Başvurunuzla ilgili olarak Tüketici Hizmetleri Yetkilimiz sizinle irtibata geçecektir.
Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi öncelikle sosyalmedya@arcelik.com kanalıyla bizlere iletmenizi rica ederiz.
Ayrıca tüm başvurularınız için Türkiye'nin her yerinden, 444 0 888 / 0850 210 08 88 Arçelik Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.
Durumu bilgilerinize sunar, sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz.
Arçelik Müşteri İletişim Merkezi
444 0 888 / 0850 210 08 88
www.arcelik.com.tr


görüntüleme: 42
Bireysel Üye: Hülya er özel 04 Ocak 2023 tarihinde cevapladı

Arçelik perla toz torbasız nisan ayında almıştım ve ürünün sorununu bir önceki şikayetimde yazmıştım şimdi ürünün değişimi kabul edilmedi ve asil mağduriyeti su an yaşamaya başladım öncelikle ürünün iade işleminde yetkili teknik servis fakat bu ürünle ilgili ilk şikayetimi Eylül ayında oluşturduğumda kapımın önünde gelip süpürgeye bakan servis filtresi tıkanmış değişmesi gerekli dedi 110 lira filtre ücreti bu arada bende kabul etmemiştim gecen hafta artık ürün hiç çalışmaz olunca değişim talebi ile servise bildirdim gelip atölyeye götürdüler ve bana 6 ayda bir filtre değişimi yapılması gerektiğini belirttiler degisim istegimin reddedildigini soylediler bu sabah urunu alirken kendilerinin beyanlarını videoya alma talebinde bulundum zira urunle ilgili hukuki haklarimi kullanacagim bana hanimefendi filtre aksesuardir biz garanti maranti sure veremeyiz baska randevularimiz var urunu teslim alip parayi veriyormusunuz dediler! Bende bana bu urunu almadan once bundan bahsedilmedigini bu kaba uslubu düzeltmeleri gerektigini ve ana cagri merkezini arayacağımi soyledim ve ayni ben merkezi ararken bir ust amirini arayip beni bu bizimle kavga ediyor diye sikayet etti! Simdi surec su bu nisan 2022 de aldığım elektirik supurgesi toplamda 50 kere kullanilmadan filtresi 110 liraya degisti ve bu urunun filtresi her kullanimdan sonra temizlenmeliymis ve bu filtrenin de ne kadar surede tikanacagina dair bir bilgi vermiyorlar ve ben zaten oglumun alerjik bronsiti ve benim toz alerjim yuzunden toz torbasiz supurgeye gecmistim. Ve buna dair itirazınız da bir manasi yok zira yetkili serviste degisim karari ve kendileri de bilgi alma ve bilgiyi kayit alma hakkınızda dahi kabalasip uslupsuz yanitlar veriyorlar siz de belirli araliklarla 110 lira verip satin aldiginiz urune kira oduyorsunuz

görüntüleme: 28

Gönderen Bireysel Üye:
Hülya er özel

Olay Yeri