1000345152 samsunyusuf / 14 Eylül 2023

Turksat fiber internet ve kablo TV cayma bedeli

Daha önce kullandığım fiber internet ve TV hizmetinin taahhüt süresi doluyor, teklif edilen ücret pahalı diye fiyatı daha ekonomik olan TÜRKSAT fiber internet ve Kablo TV abonesi oldum. Ne yazık ki beklentimi karşılamadı, beğenmedim. Daha iki gün sonra kumanda çekmemeye başladı, pili bitti diye düşünerek Duracell marka sıfır kalem pillerden aldık ve taktık, çalıştı ama iki gün sonra yine kumanda çalışmadı. Bu işte bir terslik var diye düşünerek müşteri hizmetlerini aradık, kumanda arızası vardır, yeni kumanda yollayalım dedi, gelen giden olmadı. 3 gündür TV izleyemiyoruz. İnternet de umduğumuz gibi çıkmadı, 100 MBS'e ulaşmayı bırakın ölçümlerde 9 MBS çıkıyor birçok kez. Daha 1 hafta oldu, cayma hakkımı kullanacağım. Müşteri temsilcisi 880 lira civarı cayma bedeli ödersiniz dedi ama ben biliyorum ki 14 gün müşteri cayma hakkı vardır bedel ödemeksizin. 13.09.2023 tarihinde TÜRKSAT genel müdürlüğüne iadeli taahhütlü posta yolladım, "hizmeti iptal edeceğim, yasal hakkım olan cayma hakkımı kullanacağım, bunun için cayma bedeli v.s adı altında yansıtacağınız hiçbir ücreti ödemeyeceğim. Aksi takdirde hukuki yollara başvuracağım" şeklinde. Buradan da duyuruyorum benden böyle ücretler istemeyin, yasal hakkımı kullanıyorum, memnun olmadım hizmetinizden.


DİKKAT:  Şikayetin muhatabı kişi veya kuruluşların ÜCRETSİZ cevap hakkı vardır. Lütfen "sikayetim.com" ile iletişime geçiniz.


görüntüleme: 40

Konuyla ilgili yazışmalar


Bireysel Üye: samsunyusuf 15 Eylül 2023 tarihinde cevapladı

Teknik ekip arızaya müdahale için her gelecekleri zaman benim telefonumun sürekli meşgul çaldığını, bu yüzden eve gelemediklerini not olarak düşmeleri üzerine bu kez eşimin telefon numarasını verdim ve sorun çözüldü. Aboneliğimi sonlandırmaktan vazgeçtim.

görüntüleme: 11

Gönderen Bireysel Üye:
samsunyusuf

Olay Yeri